Esileht » Online » Online artiklid »

Piiskop Tiit Salumäe advenditervitus

28.11.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Hea Läänemaa rahvas! Sellele vaatamata, kas on lumi või ei ole, süütame täna taas esimese advendiküünla.

Mäletan, et Vene ajal tulid kuuseküünlad müüki pärast jõulupühi, vahetult enne uusaastapidustusi. Nüüd on ajad muutunud ja ka küünalde kasutamine on muutunud. Igal küünlal, mille süütame, on oma tähendus. Võime süüdata küünla sünnipäevatordile või lahkunu kalmule või lihtsalt selleks, et oleks päevakohane meeleolu. Advendiküünal sümboliseerib ootamist – jõulude ootamist. Iga nädalaga läheb valgus suuremaks. Esmalt süttib üks, siis teine, kolmas ja neljas küünal ning siis juba tuhanded küünlad.

Advent on teelolek, valmistumine selleks, et õigel ajal olla valmis. 21. detsember on toomapäev, siis pidi vanarahva tarkuse kohaselt olema kodu koristatud ja pühadeks valmis. 24. detsembril, jõululaupäeval mõtleme jõululapsele ja jagame telepildi vahendusel jõulurõõmu kogu Eestimaale. Kõikide silmad vaatavad sellel õhtul Petlemma, meie sõpruslinna.

Tähtis ei ole näha mitte ainult üksikuid päevi, hetki ja pühi, vaid protsessi tervikuna, siis avanevad meie silmad ja süda ja terve olemus millelegi suurele.  Märgakem üksteist ja püüdkem valmistada üksteisele rõõmu.

Edasi loe Lääne Elust.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)