Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Piiskop Soone on missioonipreemia nominent

18.12.2013 | | Rubriik: Ühiskond

soone sept2009Piiskop Einar Soone on Aadu Luukase missioonipreemia nominente, keda tunnustati panuse eest Eesti elu edendamisse 6400eurose preemiaga.

Aastaid ise Aadu Luukase missioonipreemia jagamise komisjoni kuulunud piiskop kinnitas Eesti Kirikule, et ei oska oletada, mis sai tema kandidatuuri puhul määravaks. «Institutsioone ja eraisikuid vaadatakse erinevatest aspektidest,» selgitas ta, lisades, et kirikusse ja kiriku esindajatesse on missioonipreemia jagajad alati hästi suhtunud.
Seda kinnitab ka fakt, et mitmel aastal on nominentideks ning ka peapreemia võitjateks valitud vaimulikud, näiteks peapiiskop Andres Põder ja õp Toomas Paul. «Eks isikut valides antakse kaude signaal ka selle kohta, et tunnustust on väärt institutsioon, kus antud isik tegev,» on piiskop nõus, et tema kaudu on antud positiivne hinnang EELK rollile ühiskonnas.
Aadu Luukase missioonipreemia 2013 laureaadiks sai MTÜ Eesti Meestelaulu Selts, kes pälvis preemia väärtusega 32 000 eurot. Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukas ütles auhindu Tallinnas Mustpeade majas toimunud pidulikul koosviibimisel üle andes, et tänavu valiti preemia saajad rekordarvu kandidaatide seast. Seepärast oli päris raske ülesanne valida välja tublidest tublimaid.
«Nõukogu otsus valida võitjaks Eesti Meestelaulu Selts on kindlasti oluline tunnustus seltsi tööle ja tegevusele, kuid viitab ka valdkonnale, millest Eestis liiga vähe ja pealiskaudselt räägitakse – see on meeste ühistegevus, sotsiaalne kaasatus ja kultuurne vaba aja veetmine,» põhjendas Indrek Luukas komisjoni eelistust.
Eesti Kirik

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)