Esileht » Uudis » Uudised »

Piiskop Platoni orden läks Soome

16.01.2002 | | Rubriik: Uudised

Soome õigeusu kiriku endine peapiiskop metropoliit Johannes on pälvinud EAÕKlt märterpiiskop Platoni ordeni. Orden anti üle Platoni mälestupäeval, 14. jaanuaril pidulikul liturgial Tallinna Issanda Muutmise kirikus.
Preester Meletios Ulmi sõnul antakse peapiiskop Johannesele, kes oli 1990ndail aastail EAÕK metropoliidi kohusetäitja, orden väga hea koostöö ja teenete eest, mis ta on teinud kirikule ning Eesti riigile.
Taasiseseisvunud Eestis on piiskop Platoni orden varem antud 2000. aasta sügisel Kreeka presidendile Konstantinos Stephanopulosele ja idakiriku oikumeenilisele patriarhile Bartholomeosele.
Piiskop Platon kanoniseeriti õigeusu kiriku pühakuks 2000. aasta augustis. Platon hukati enamlaste poolt 14. jaanuaril 1919. aastal. Tema haud on Tallinna Issanda Muutmise kirikus ja mälestuspäev on märtrisurma päev 14. jaanuar.
EK

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)