Esileht » Online » Online artiklid »

Piibliteaduslik tippkonverents toob Tartusse üle 500 asjatundja 40 riigist

23.07.2010 | | Rubriik: Online artiklid

25. juulist 29. juulini toimub Tartus piibliteaduste ja nendega seotud uurimisvaldkondade maailmakonverents, kus osaleb ligi 500 nende erialade asjatundjat 40 riigist.

Konverentsil peetakse ligi 300 ettekannet, mille keskmes on Vana ja Uue Testamendi teaduse mitmesugused küsimused, ent laiemalt kogu Vana Lähis-Ida keeled, kultuurid, religioonid, ajalugu ja arheoloogia.

Tähelepanu pööratakse kristluse tekkeloole, judaistikale, teaduse metodoloogilistele küsimustele, aga ka Piibli mõjule tänapäeva maailma kultuuris, religioonide omavahelistele suhetele ja teadusloole. Kuna esmakordselt toimub konverents Baltimaades ning kogu Ida-Euroopas alles teist korda, arvestatakse paljudes teemaplokkides just selle piirkonna teaduse panusega.
 
TÜ usuteaduskonna Vana Testamendi lektori Urmas Nõmmiku sõnul on konverents suurim rahvusvaheline üritus, mille korraldamisega usuteaduskond on seni kokku puutunud. Suur hulk teaduskonna liikmeid, doktorante ja vabatahtlikke üliõpilasi osaleb konverentsil või selle korraldamisel kõrvuti kümnete kogu maailmas tuntud teadlastega. Tartu Ülikooli jaoks on sellise tasemega teadusürituse toimumine suureks tunnustuseks siinsele pika ja väärika ajalooga piibliteaduste traditsioonile.»
 
Igal suvel peetava konverentsi toimumispaigana astub Tartu samasse ritta linnadega Groningen, Singapur, Perth, Edinburgh, Viin, Auckland, Rooma ja London.

Kava ja täpsem informatsioon on kättesaadav konverentsi kodulehelt:
http://www.sbl-site.org/meetings/Internationalmeeting.aspx

Lähemalt loe Postimehest.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)