Esileht » Uudis » Uudised »

Piibliseltsi jõululäkitus ja uue aasta tervitus

22.12.2009 | | Rubriik: Uudised

 Hea sõber! Jälle on saabumas jõulud ja meie, eestlased, võime taas lugeda emakeelset jõuluevangeeliumi. Vähemalt 25 rahval avaneb aga see võimalus eelolevate jõulude ajal esmakordselt ning seda suuresti tänu paljude rahvuslike piibliseltside abile.
Lõppev aasta on olnud rikas mitme tähtpäeva ja sündmuse poolest. Tänavu möödus 270 aastat esimese eestikeelse Piibli ilmumisest.
20 aasta eest, Berliini müüri langemise aastal, ilmus tänu ühiskonnas alanud muudatustele Toomas Pauli tõlgitud Uus Testament.
Eestile anti luba rohkem kui 100 000 Piibli sissetoomiseks, mis sai teoks paljude lääne kristlaste ja piibliseltside toetusel.
Avalikult tähistati toona eestikeelse Piibli ilmumise 250. aastapäeva, mille puhul püstitati Jüri kirikuaeda Piiblile pühendatud monument.
Lõppeval aastal on jätkunud projekt «Hõimurahvaste aeg». Tagasi vaadates võime tänuga meenutada hõimurahvaste palvepäeva, mida tähistasid esmakordselt peaaegu kõik Eestimaa kirikud.
Piibliselts tänab teid kõiki, kes te olete andnud oma panuse piiblitõlkimistöösse! Praegusel majanduslikult keerulisel ajal on see hindamatu väärtusega.
Kutsume üles ka käesolevate jõulude ajal seda tööd toetama ja kaasa aitama Vana Testamendi tõlketöö jätkamisele, selleks et järgmine põlvkond saaks lugeda Piiblit kaasaegses emakeeles.
Jõulurahu ja õnnistatud 2010. aastat soovides

Tiit Salumäe,
Eesti Piibliseltsi esimees
Jaan Bärenson,
Eesti Piibliseltsi peasekretär

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)