Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piibliselts pidas aastakoosolekut

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Laupäeva, 29. märtsi keskpäevaks oli Tallinna Balti Misjonikeskusesse kogunenud hulk Eesti Piibliseltsi aktiivseid liikmeid pidama 1813. aastal asutatud seltsi sünnipäevahõngulist aastakoosolekut.
Juhatuse esimehe Tiit Salumäe eemalviibimise tõttu juhatas koosolekut juhatuse aseesimees Andrus Norak.
Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson andis ülevaate seltsi tegevusest 2002. aastal. Oma aruandes rõhutas ta vajadust tihendada koostööd kogudustega. Selles vallas võib rõõmu tunda eelmisel aastal lõppenud Joona-projektist, mille käigus aitas Piibliselts paljudes Eesti kogudustes Piibli ja eriti Joona looga seotud üritusi korraldada. Siiski tuleb täheldada, et kogudused kasutavad küllalt vähe piibliseltsi pakutavaid koostöövõimalusi.
Vähe on kohti, kus rakendatakse ammust ideed, et üks koguduse liige hoiab kontakti piibliseltsiga – tal on kohustus hoida end kursis pakutavaga ja tema kaudu on ka seltsil lihtsam infot saata. Selge on, et koguduse pastor ei suuda üksinda kõigega võrdselt hästi tegeleda ja kõike teada.
Rõõmu teeb seltsi kontori külastajate ja paljude koguduste toetav suhtumine. Heameel on jõulumarkide aktsiooni jätkumisest, eriti aga sellest, et käesoleval aastal vähemalt osa marke on kujundanud eesti lapsed.
Muret teeb raugev hoog Piibli levitamisel. 2001. aastaga võrreldes on möödunud aastal Piibleid levitatud 40% vähem, täpsemalt 1867 Piiblit, 198 CD Piiblit, 169 Uut Testamenti ning 1130 Piibli osa. Et see pole esmakordselt üles kerkinud probleem, annab tunnistust peasekretäri sõnalise aruande lõppu lisatud kursiivkirjas tekst, mis juba aasta varem samas aruandes olnud: «Kui 10 aastat tagasi olid kogudused väga aktiivsed piiblilevitajad, siis nüüd, mil paljudes raamatukauplustes on Piibel müügil, on koguduste hoog kahjuks raugenud. Ent ka täna peaksid kogudused suuremat tähelepanu pöörama Piibli levitamisele, milleks neil on head võimalused: liitub ju igal aastal kogudusega uusi liikmeid, kellel üldjuhul oma isiklikku Piiblit ei ole. Just kogudused on need, kes saavad juhatada ja julgustada inimesi Piiblit lugema ja seda endale muretsema.»
Lisaks vajalikele formaalsustele nagu aruannete kinnitamine ja eelarve vastuvõtmine, kinnitati muudatused juhatuse liikmeskonnas. Kuna juhatuse liikmete Tiit Salumäe, Randar Tasmuthi, Ivo Pilli ja Ruudi Leinuse volitused vastavalt põhikirjale olid lõppemas, esitasid neid läkitanud kirikud (EELK ja EEKBL) omapoolsed ettepanekud nende kohtade täitmiseks. EELK soovis Tiit Salumäe ning Randar Tasmuthi jätkamist Piibliseltsi juhatuses ja nimetas Ivo Pilli asemele uueks saadikuks Usuteaduse Instituudi rektori Allan Kähriku. EEKBLi uueks saadikuks nimetati pastor Eenok Palm. Juhatus toetas ettepanekuid ning sama meelt oli ka aastakoosolek.
Innustava ja vaimulikult ülesehitava ettekande piiblitööst kriitilistes oludes pidas EMK liikmest vend Harald Altok. Ta meenutas oma kogemusi okupeeritud Eestist, kui Soomest salaja Eestisse toimetatud Piiblite levitamine oli väga riskantne tegu, kõneles olukorrast II maailmasõja aegsel Saksamaal jpm.
Pärastlõunal avas kunstnik Aapo Pukk samas Eesti Piibliseltsi korraldatud lastejoonistusvõistlusele laekunud töödest näituse. Joonistusvõistluse teemaks oli «Kolm tarka» ning eesmärgiks leida pildid tänavuaastastele jõulumarkidele. Lähinädalatel on kõigil võimalik Balti Misjonikeskuses valida parimat margikujundust. Lõpliku otsuse teeb vastav žürii.
Toomas Nigola