Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piibliselts on olemas ka kriisiajal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Piibliselts teeb ka kriisiajal tööd ja on inimeste jaoks olemas.

Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson on ka eriolukorras optimistlik ja ütleb, et selts oli ootamatusteks valmis. Seda tänu moodsatele tehnoloogilistele lahendustele. Siiski on piibliseltski pidanud eriolukorra tõttu ära jätma konverentsid, kohtumised, näitused ja see on kaasa toonud annetuste vähenemise. Ka ei pääse inimesed raamatupoodi Piiblit või mõnd muud piibliseltsi väljaannet ostma.

See aga ei tähenda, et inimestel puudub üldse võimalus Piiblit osta. „Piibli-kiirabi töötab ka praegu,“ ütleb Jaan Bärenson, kes käib endiselt seltsi kontoris tööl. Tänu pakiautomaatidele saab inimestele soovitut vahendada. Selts on tööpäeviti avatud kell 11–14 ja keegi töötajatest on ikka majas. „Inimesed saavad kogeda, et neid ei ole üksi jäetud,“ kinnitab Bärenson.

Ajaloolasena meenutab Bärenson, et Eestimaad on laastanud sõjad, sajandeid tagasi jäi katku tõttu maa inimestest peaaegu tühjaks. Praegune põlvkond on elanud turvaliselt. Eriolukorras otsitakse ja leitakse lahendusi. Tänu tehnoloogia arengule on kogudustel võimekust pidada jumalateenistusi veebis. Piibliseltsi tegemistest teeb Piret Riim saadet „Piibel maailmas“ Pereraadios ja Raadio7.

Seltsi töötajate töö keskendub praegu piiblitõlkimise tehnilisele küljele. Kodulehele piibel.net on kavas olemasolevate tõlgete kõrvale integreerida I tõlge aastast 1739. Mai esimesel pühapäeval tähistatakse piiblipüha ja seda tähtpäeva plaanitakse meelde tuletada. Tõenäoliselt tehakse seda seltsi lehe kaudu Facebookis. 

Kes aga soovib teada, missuguseid kirjakohti loetakse pühapäeviti või pühade ajal teistes konfessioonides, saab seda teada äpi kalender.net (pildil) vahendusel tänu Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute ja EKNi haridusümarlaua initsiatiivile ning EKNi ja EPSi rahalisel toel.

Rita Puidet