Esileht » Uudis » Uudised »

Piibliõppekursus alustab viiendat hooaega

18.01.2019 | | Rubriik: Uudised

21. jaanuarini on võimalik registreeruda EELK Misjonikeskuse korraldatud piibliõppe kursusele Põltsamaal.

Nelja aastaga on piibliõpet kursusel saanud 80 inimest ja sellega julgustust rohkem ennast panustama koguduse tegevuses. Seitse inimest on saanud südamesse soovi asuda õppima teoloogiat. Kõik on tunnistanud, et nende side Jumalaga on muutunud tugevamaks. Mitmed on tulnud sisemise segadusega ja leidnud koos käies enda jaoks vajalikud toetuspunktid.
Tahame seda head ja õnnistusrikast tööd jätkata. Oodatud on kõik inimesed. Eelnevalt on olnud osalejaid ka teistest konfessioonidest ja üks inimene, kes ei olnudki veel ühegi koguduse liige.
Kursus toimub jaanuarist novembrini (v.a juuni-juuli). Kohtumisi on üheksa. Alustame reede õhtul ja lõpetame laupäeva pärastlõunal, iga kord on kuus akadeemilist tundi loenguid. Reede õhtul on piiblitund. Aastas on kavas läbi võtta järgmised teemad: religiooni mõiste ja arengusuunad, Piibel, piibliraamatu kujunemine ja jaotus, kolmainus Jumal ja mida Piibel ütleb Jumala kohta, ajalooline Jeesus ja Jeesuse õpetus, algkristlus, kiriku õpetus, kiriku ajalugu, konfessioonid, jumalateenistuse kord, kirikukalender, usuelu (vaimulik eluviis). Lektoriteks on vastava teema asjatundjad.
Igas koguduses on kindlasti neid, kes oleksid sellisest enesetäiendamisest ja vaimulikust kasvamisest huvitatud. Mina arvasin algul ka, et ei oskagi kellelegi väga ettepanekut teha. Nüüd olen innustanud juba seitset inimest ja tundub, et huvi kasvab. Juurust ja Rakverest on rohkemgi osavõtjaid olnud.
Kui teil tekkis huvi ja tahate kindlasti tulla, siis võtke ühendust. Rohkem infot ka 26. detsembri 2018 Eesti Kirikust. Täpsemat infot kursuse ajakava ja osalemistingimuste kohta saab küsida Markus Haamerilt (projektijuht) telefonil 5624 6717 või meiliaadressil markus.haamer@eelk.ee.
Registreerimine kestab 21. jaanuarini. Kursuse maksumus kokku (9 kuud) on 315 eurot. Osavõtumaksu võib maksta ka ühe kuu kaupa (35 eurot).
Markus Haamer

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)