Esileht » Online » Online artiklid »

Piiblikursuse vilistlaste kokkutulek oli õnnistuseks ja julgustuseks

15.09.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Augustikuu viimane nädalavahetus oli mitmekümnele noorele väga eriline aeg ja kohtumine imeliste inimestega. Nimelt toimus Saku laagrikeskuses „Talu“ esmakordselt EELK noorte piibli- ja misjonikursuse kõigi nelja lennu ühine kokkusaamine. Vilistlaste kokkutuleku päevad olid täis värvikaid emotsioone – meenutati nostalgiliselt oma kursuse eredamaid elamusi, saadi tuttavaks teiste kursuste inimestega, jagati üksteisega lugusid pärast piiblikursust toimunust, kuulati põnevaid seminare, arutleti piibli kirjakohtade üle ja palvetati. Õhtuprogrammiks olid Rannamõisa koguduse noored ette valmistanud lõbusa piibliteemaliste küsimustega mängu „Kuldvillak“, kus erinevad kursused omavahel teadmisi proovile said panna.

Puhkus ja kosutus

Laupäevahommikuse esmase tutvuse järel saime endale mõtlemiseks kaks küsimust: Mis on see vaimulik toit, mida praegu vajaksin? Mida ma tahaksin Jumalalt küsida?
Nädalavahetuse jooksul lugesime mitmeid Piibli kirjakohti, kus Jeesus läks eemale rahvahulgast, et olla vaikselt, puhata ja palvetada. Nii panid ka piiblikursuse juhendajad kõigile vilistlastele südamele, et vahel on väga vaja ka meil Jeesuse eeskuju just selles osas järgida – minna lihtsalt eemale ja puhata. Et koguda uut jõudu. Kokkutuleku nädalavahetus oli osalejatele kahtlemata füüsiliseks puhkuseks ning suureks vaimulikuks kosutuseks ja heaks stardipauguks uuele sügishooajale.

Edasi loe siit.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)