Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Piibliaineline suurfilm «Noa laev» Eesti kinodes

16.04.2014 | | Rubriik: Teated

russell crowe18. aprillist linastub Eesti kinodes režissöör Darren Aronofsky julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest «Noa laev» (Noah), mis teenis USAs avanädalaga tasa pea kolmandiku oma 125 miljoni dollarilisest eelarvest.
Noa, keda kehastab ühes oma säravaimas rollis Russell Crowe (fotol), on sünge, hirmuäratavalt pühendunud ning ka lähedaste suhtes halastamatu juht, kuid ometi oma ahastuses ja konfliktsuses nii inimlik. Katastroofidraama keskmes ei ole niivõrd looja raevukas reageerimine inimkonna allakäigule kui Noa emotsionaalne teekond. Lugu põhineb küll Piibli lool, kuid filmi sisu ja karakterid on pigem geniaalse režissööri omalooming.
On oluline mõista, et film on tehtud kõigile vaatajaile – nii neile, kelle maailmapildis on Noa laeva lool oma kindel koht, kui ka neile, kelle jaoks on tegu lihtsalt ühe legendiga. «Noa laev» on tõenäoliselt selle aasta üks paremaid filme, visuaalselt ülivõimas teos, mida on ainuõige vaadata 3D-formaadis suurelt kinoekraanilt.
Esmaklassiline on ka filmi näitlejatearmee – loos saadab Russell Crowe’d abikaasana Jennifer Connelly, kes oli samas rollis ka Crowe’le Oscari toonud filmis «Piinatud geenius». Lisaks demonstreerib filmis oma mitmekülgset talenti vanameister Anthony Hopkins ning dramaatilises rollis astub üles Harry Potteri filmidest tuntud nooruke Emma Watson.
Darren Aronofsky on juudi päritolu Ameerika filmirežissöör, kes debüteeris 1998. aastal paranoilise matemaatiku tõeotsinguid käsitleva trilleriga «Pii». Eesti publikule on ta kõige paremini meeles filmiga «Must Luik», mis kujutab rolli eest Oscari võitnud Natalie Portmani kehastatud baleriini ennastohverdavat täiuslikkusepüüdlust. Film kandideeris 2011. aastal viiele Oscarile.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)