Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Piibli- ja misjonikursuse hoogne algus

05.10.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Urmas Nõmmik pidas loengu Vana Testamendi tekkeloost. Margit ÕkvaLaagrikeskuses Talu toimus EELK piibli- ja misjonikursuse esimene moodul.
Õppureid tervitasid peapiiskop Andres Põder ja misjonikeskuse juht Leevi Reinaru. «See on ajalooline hetk, sest EELKs pole varem sellisel moel piibliõpet korraldatud. Olete omamoodi sügisesed pääsukesed, kelle väljalend pesast toimub alles kevadel,» ütles peapiiskop. Leevi Reinaru tundis rõõmu, et kaua küpsenud idee on teoks saanud.
Õpinguid alustas 22 noort inimest, nende hulgas neli abielupaari. Esimese mooduli juhatas sisse meeleolukas tutvumisring. Iga kursuslane rääkis endast, vastates ka küsimusele, mida ta eelolevalt üheksalt õppekuult ootab. Päev lõppes hilisõhtul ühispalvusega.
Järgmise koolipäeva juhatas sisse kursuse vaimulik Marek Roots, mõtiskledes Püha Vaimu juhatuse ja ligiolu teemal. Kursuslased palusid, et alanud õpinguid saadaks Püha Vaimu juhatus. Päev jätkus Urmas Nõmmiku loenguga. Sügavat rahu ja enesevaatlust pakkus laupäevaõhtune Teet Kauri juhendatud ühispalvus.
Pühapäeva ennelõunal jätkas tekkeloo teemal Jaan Lahe. Sedapuhku oli vaatluse all Uus Testament. Mõlemad loengud tekitasid kuulajates hulgaliselt küsimusi ja kerget hämmingut, mis tulenes teaduslikust lähenemisnurgast vaimulikule sõnumile. Lõpetasime jumalateenistusega Saku abikirikus. Teenistuse viisid läbi Titta Hämäläinen, Teet Kaur ja Kristiina Seppel. Muusikaga teenisid kaasa kursuse noored.
Vaimulikku kasvu toetav kursus teostub misjonikeskuse, usuteaduse instituudi, laste- ja noorsootöö ühenduse ning koguduste koostöös; rahastada aitab Soome Misjoniselts.
Oktoobri teemad on Jumal, Looja ja Issanda-kartus. Lektoriks pastor ja evangelist Ilkka Puhakka Soomest.
Margit Õkva,
Põlva koguduse misjonisekretär

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)