Slava Ukraine

Piibelliku mandaadi alusel

04.10.2006 | | Rubriik: Uncategorized

Eestimaa kristlased palvetasid pühapäeva õhtul Rapla kirikus rahu eest Jeruusalemmas. Kohaletulnuid tervitas ja võttis vastu õpetaja Mihkel Kukk. Kaks aastat tagasi Ameerikas ellu kutsutud liikumine – palvetada juutide Yom Kippuri püha (lepituspäeva) lähedasel pühapäeval rahu eest Jeruusalemmas – on leidnud laialdast toetust. Kui 2004. a 3. oktoobril seda esimest korda tehti Iisraeli pealinnas, osales seal ka eestlaste delegatsioon.

Rahu eest ja Jumala kiituseks

Tänaseks on algatusega liitunud üle 100 riigi ja 30 miljoni kristlase. Eestis tähistati palvepäeva esmakordselt nii suurejooneliselt. Palvepäeva eestvedaja Riina Kaukver on suur juutide sõber ja peab oma koduks Iisraeli, kuhu ta sel esmaspäeval sõitis viiendat korda.
Kohila baptistikoguduse diakon ja ettevõtja Riina Kaukver koondas palvepäeva ette valmistades enda ümber Jeruusalemma Rahvusvahelise Kristliku Suursaatkonna, Kohila ja Rapla kristlased ning Eesti-Iisraeli parlamentide vahelise sõprusrühma.
Kirikutäis rahvast, kes oli Raplasse kohale tulnud Viljandist, Tallinnast ja mujalt Eestimaalt, võis nautida kirikus head muusikat Kohila gospelkoori esituses, sisukaid ettekandeid, vaadata videopilti Iisraelist, palvetada.
Palvesõnad ütlesid kõigi uskkondade esindajad, sealhulgas peapiiskop Andres Põder, nelipühikiriku piiskop Ago Lilleorg, baptistide liidu president Joosep Tammo.

Hea käekäigu nimel

Kristliku suursaatkonna esimees Peeter Võsu ja parlamentäär Küllo Arjakas kõnelesid Iisraeli ajaloost ja olukorrast, Riina Kaukver Iisraeli piibellikust perspektiivist. Juudi kogukonna poolt ütles eesti sõpradele tänusõnu Irina Stelmahh.
Iisraeli 7 miljonit elanikku peab mahtuma Eestist poole väiksemale maa-alale. 10% rahvast elab 1980. a pealinnaks saanud Jeruusalemmas, linnas, mida Piiblis on mainitud 891 korda.
Taaveti laulude 122. peatüki 6. salmis palutakse rahu Jeruusalemmale ja «käigu hästi nende käsi, kes sind armastavad». Nii sellele kui ka paljudele teistele kirjakohtadele toetudes on meil piibellik mandaat otsida ja soovida edu ja head käekäiku paljukannatanud Jeruusalemmale, kuni Issand teeb ta ülistuseks kogu maailma keskel.

Sirje Semm

Üks kommentaar artiklile “Piibelliku mandaadi alusel”

  1. Külaline says:

    :zzz

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)