Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pihkva metropoliit Tihhon kohtus piiskop Salumäega

28.06.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
kohtumine

Metropoliit Tihhon ja piiskop Tiit Salumäe vestlushoos.

6.–8. juunini toimus piiskop Tiit Salumäe ja Haapsalu koguduse koori reis Petserisse ja Pihkvasse. Petseri kloostris võttis 7. juunil delegatsiooni esinduse vastu kloostriülem ja Pihkva ning Porhovi metropoliit Tihhon.

Piiskop Salumäe saatis Vene õigeusu kiriku metropoliidile Tihhonile aegsasti teate oma sõidust Petserisse ja Pihkvasse ning avaldas soovi kohtuda. Üle poole tunni kestnud kohtumisel viibisid lisaks võõrustajale ja piiskop Salumäele Triin Parts ja Petseri koguduse hooldajaõpetaja Andres Mäevere.
Kohtumise ajal tundis metropoliit Tihhon huvi Petseri koguduse käekäigu ja kirikuhoone seisukorra kohta. Lisaks oli ta väga huvitatud kirikus toimuvatest orelikontsertidest. Piiskop Salumäe rääkis eestlaste teenimisest Venemaal ja konkreetselt Petseri luterliku koguduse olukorrast ning tutvustas ka oma kodulinna Haapsalu. Ta meenutas, et kuulus Vene helilooja Tšaikovski on 1867. aastal Haapsalus puhanud ja seal ka klaveritsükli „Mälestusi Haapsalust“ loonud.
Külalisi ära saates ütles metropoliit Tihhon, et tal oli rõõm kohtuda ja lisas: „Jään ootama kutset üldlaulupeole ja Petseri kirikusse orelikontserdile. Olen Eestit külastanud mitu korda. Viimase külaskäigu ajal märkasin, et võrreldes kaheksa aasta taguse sõiduga on Eestis sõiduteed palju paremas korras ja põllud pole enam söötis. Kõige eest on hoolitsetud.“
Metropoliit Tihhon (kodanikunimega Georgi Aleksandrovitš Ševkunov) valiti 2018. aasta mais Pihkva ja Porhovi metropoliidiks ja juulist 2018 Petseri kloostri ülemaks. Enne seda oli ta Moskva Sretenski kloostri ülem (1995–2018) ja Sretenski vaimuliku seminari rektor (2001–2018).
Metropoliit on kirjutanud usulisi ja kirikuloolisi teoseid ja teinud dokumentaalfilme, sealhulgas Petseri kloostrist. Eestis on populaarsust võitnud tema raamat „Mittepühad pühakud ja teised jutustused“, mille on tõlkinud Ülar Laugu.
Kätlin Liimets

Pildigalerii:

Pihkva metropoliit ja Petseri kloostri ülem võõrustas luteri kiriku esindust oma residentsis. 2 x Kätlin Liimets

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)