Esileht » Uudis » Uudised »

Pidupäev pakub kaasaelamist

18.08.2021 | | Rubriik: Uudised

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale on üle riigi pühendatud mitmeid üritusi, mille hulgast on võimalik valik teha, kasutades temaatilist veebilehte https://30aastat.ee/uudised/.

20. Augusti Klubi koostöös riigikogu ja riigikantseleiga korraldab 19. augustil konverentsi „Omariikluse taastamise kogemus tänasel päeval“. Konverentsi saavad jälgida kõik soovijad kodulehe riigikogu.ee kaudu.

Konverentsi tervitavad meie tänased riigijuhid, klubi president Ants Veetõusme, aga ka 30 aastat tagasi Eesti Vabariigi Ülemnõukogu esimehe ametis olnud Arnold Rüütel ning Ilma  Čepāne Lätist ja Jonas Prapiestis Leedust.

Oma mälestusi jagavad toonased ülemnõukogu liikmed, kes 30 aastat tagasi 20. augustil võtsid vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest. On palju neid, kes toona teleri ees hingevärinal ootasid ja lõpuks rõõmustasid Toompeal langetatud otsuse üle. 

Konverentsil saab kuulda viimasest ülemnõukogust, tema rollist iseseisvuse taastamisel, riigikorra vahetumise majanduslikest ja juriidilistest küsimustest. Konverentsi juhatavad Rein Veidemann ja Alar Maarend.

Eesti Televisioon kannab 20. augustil kl 12 üle 20. Augusti Klubi ja XIV riigikogu piduliku istungi. 

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise märgilist, kolmekümnendat aastapäeva tähistavad kokku 450 muusikut 20. augustil Tallinna Lauluväljakul ja Tartus Eesti Rahva Muuseumi ees. 

„Tegemist on unikaalse, vaid ainult suure pidupäeva õhtuks kokku pandud sündmusega, kus korraga antakse kahes linnas kokku üle 10 tunni kontserti ning teles on viis ja pool tundi katkematut programmi ja laval on üle 70 palavalt armastatud artisti, kuus koori, kaks orkestrit, 10 bändi,“ ütles 20. augusti öölaulupeo projektijuht Margus Kasterpalu.  

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)