Esileht » Online » Online artiklid »

Pevkur lubas riigi sekkumist Aleksandri kiriku võlaküsimusse

03.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Siseminister Hanno Pevkur kinnitas intervjuus Põhjarannikule, et Eesti valitsusel on kindlasti huvi aidata lahendada Aleksandri kiriku ümber tekkinud probleem, et päästa kiriku varad oksjonil mahamüümisest.

Siseministri sõnul peaks Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) uus peapiiskop Urmas Viilma ja EELK tervikuna võtma Aleksandri koguduse probleemi enda mureks.

«Ma usun, et peapiiskopi mure selles küsimuses on sama suur kui minu oma, ning kui peapiiskop hakkab otsima lahendusi ja võtab jämeda otsa lahenduse otsimisel enda kätte, siis mina olen valmis istuma laua taha ning otsima lahendusi koos temaga. Arvestades nii Aleksandri kiriku ajalugu kui ka tema tähtsust siinses piirkonnas, on kindlasti see küsimus tarvis ära lahendada,» ütles Pevkur.

Siseminister märkis, et Narva Aleksandri kiriku võimalik sundmüük ei ole ainult kohaliku kirikuelu mure, vaid see on oluline teema ka Eesti riigi ja selle julgeoleku seisukohast.

«Mul on väga kurb meel, et probleem on üldse praegusesse seisu jõudnud, ja seda veel ajal, mil me oleme planeerinud Eesti riigi eelseisvad sünnipäevapidustused nii sellesse kirikusse kui ka Jõhvi,» lausus ta.

Narva Aleksandri koguduse nõukogu otsustas novembri lõpus koguduse likvideerida ja alustada pankrotimenetlust.

Viru praosti Peeter Kalduri sõnul on Narva Aleksandri koguduse pankrot ainuvõimalik väljapääs olukorrast, kus koguduse võlad ulatuvad 1,3 miljoni euroni, koguduse vara väärtus on aga umbes 700 000 eurot.

Edasi loe Postimehest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)