Esileht » Uudis » Esileht »

Petseri kirikuaias tegid vabatahtlikud hooldustöid

27.05.2015 | | Rubriik: Esileht

Talgutööd Petseri Peetri kiriku juures.
Andres Mäevere

Looduse Omnibuss ja Fenno-Ugria Asutus korraldasid ühisretke Venemaa alale vanale Setomaale.

Juba traditsiooniks saanud ühisretkede eesmärgiks on tutvustada soome-ugri rahvaid. Seekordne reis oli pühendatud setodele. Petseris tehti talgud luteri surnuaial ja Peetri kiriku juures.
Koguduse hooldajaõpetaja Andres Mäevere sõnul toimetas tol päeval ümber kiriku umbes poolsada inimest. «Riisuti risu ja lehti, võeti kiriku ümbert võsa maha ning tassiti hunnikusse. Petseri linnavalitsus oli andnud auto, mis viis prügi ära,» rääkis õpetaja Mäevere.
Kui reisiseltskond surnuaiale läks, jäid kiriku juurde edasi tegutsema koos õpetaja ja mootorsaega juhatuse esimees Roman Grušin ning hiljem seltskonnaga liitunud organist Denis Makhankov Peterburist. «Sai maha võetud üsna palju vaadet varjutavaid väikseid aja jooksul juurde kasvanud puid ja võsa,» andis Andres Mäevere hinnangu töödele. Nädalavahetusel olid kirikus orelikontserdid.
Tuleval aastal 90 aasta vanuseks saav Petseri Peetri kirik jäi 1946. aastal koos Laura ja Kallikvere kirikuga Vene NFSV territooriumile. Sellele vaatamata on ajalooline kirikuhoone järjepidevalt eesti koguduse kasutuses olnud.
Sirje Semm

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)