Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Petersoo perekond võttis vastu teenetemärgi

10.11.2006 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskop Udo Petersoo (1934–2006) perele anti üle EELK teenetemärk.

Viimastel Kanadas viibimise nädalail käis assessor Tiit Salumäe Torontos, et üle anda peapiiskop Andres Põderi nimel EELK teenetemärke. Üks neist anti üle Roman Toile, teise teenetemärgi pälvis postuumselt E.E.L.K. peapiiskop Udo Petersoo. Märgi andis Tiit Salumäe üle tema abikaasale Reet Petersoole Tartu College’is 15. oktoobril Eesti Üliõpilaste Seltsi korraldatud rahvarohkel koosviibimisel.

Oma kõnes meenutas Tiit Salumäe, kuidas ta aprilli lõpus helistas Udo Petersoole ja teatas, et EELK autasude toimkond oli äsja teinud otsuse anda talle peapiiskopina EELK I järgu Teeneterist. «Esmalt oli telefonis hetk vaikust. Siis palus peapiiskop anda edasi tänu kõrge autasu eest ja ütles, et ta pole seda au ära teeninud. Küsisin, kas peapiiskop on lähemal ajal Eestisse tulemas. Ta vastas, et selleks suveks ei ole küll plaani,» meenutas Salumäe telefonikõnet. Emadepäeval tuli aga teade, et peapiiskop Udo Petersoo on saanud kutse ajast igavikku.

Salumäe nimetas peapiiskop Petersood väljapaistvaks rahvajuhiks, kes oli valmis minema oma rahva ees ja näitama teed. Ta toonitas sedagi, et Petersoo ajal kasvasid Välis- ja Kodu-Eesti kirik sisemiselt ühte läbi vaimse ja vaimuliku ühtsuse ning osaduse, kuigi struktuurid on erinevad.

EK

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)