Esileht » Uudis » Uudised »

Peterburi Jaani kirik tähtsa talituse ootel

19.10.2010 | | Rubriik: Uudised

 Peterburi Jaani kiriku (fotol) taastamisega tegeleva komisjoni korralisel koosolekul tõdeti, et kõik märgid lubavad kiriku-kontserdisaali pühitseda 20. veebruaril 2011.
EELK esindajana koosolekul osalenud assessor Tiit Salumäe vahendas Eesti Kirikule, et alates uuest aastast võib Neevalinna eestlaste keskusena taas ausse tõusta 1860. aastal sisseõnnistatud Jaani kirik. Ta märkis, et kuigi komisjon on vaaginud ka võimalust toimetada kiriku taaspühitsemine pooleliolevate taastustööde käigus juba käesoleva aasta novembris, mil täitub 150 aastat kiriku pühitsemisest, leiti mõttekamana lükata talitus uude aastasse.
Rõõmustavalt võidakse märkida, et tööd Jaani kiriku ennistamiseks on graafikujärgsed. Pühitsustseremoonia viivad läbi EELK peapiiskop Andres Põder ja Venemaal tegutsevate luterlike kirikute piiskopid. Kutsutud on Eesti vabariigi president ja Peterburi kuberner. Musitseerivad Eesti rahvusmeeskoor ja riiklik sümfooniaorkester, kes annavad sama päeva õhtul ka eraldi kontserdi.
«Leian, et Peterburi Jaani kiriku ennistamine võiks puudutada kõiki EELK kogudusi Eestis, kes võiks selle märgiks sihtotstarbelist annetusi koguda,» toonitab Salumäe, tõmmates paralleele ajalooga 150 aastat tagasi, mil Neevalinna eestlaste vaimne keskus rajatigi tänu Kodu-Eestist saadud rahalistele annetustele.  
Hetkel on esitanud oma kandidatuuri Peterburi Jaani koguduse vaimuliku kohale kaks inimest. Tulevaselt Jaani koguduse õpetajalt eeldatakse valmisolekut teotseda Peterburis lisaks vaimulikutööle ka Eesti Kontserdi ametnikuna ning olema elavas suhtluses kohaliku ametivõimuga.  
Liina Raudvassar

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)