Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Pereraadio on hea sõnumi kuulutaja

20.11.2013 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Pühapäeval, 17. novembril tähistas kristlik raadiojaam Pereraadio tänujumalateenistusega «Näeme veel» Tallinna Oleviste kirikus oma 20. aastapäeva.

Tänujumalateenistusele oli kogunenud arvukalt Pereraadio kaastöölisi ja raadiokuulajaid. Avasõna ütles Oleviste koguduse pastor Heldur Kajaste, palve pidas sama koguduse pastor Rein Uuemõis, kõneles EELK Tartu praost assessor Joel Luhamets.
Tervitusi ja häid soove armastatud raadiole tõid EELK peapiiskop Andres Põder, kes tuletas meelde, et kirikukalendri järgi on valvamise pühapäev ja Pereraadio ööpäevaringne eetrisolek on üks tõsine valvamine. Ta meenutas aegu mitukümmend aastat tagasi, kui kristliku sõna levitamine raadio teel ei olnud võimalik, selle eest ei tohtinud kirikus palvetadagi. Ometi palvetati selle nimel kodudes. Ta soovis Pereraadiole alatist teenimisvalmidust.
Pereraadiot tervitasid veel Pirita kloostri preester Vello Salo, kes ise esimest korda raadios mikrofoni ette istus 1948. aastal, Eesti Metodisti Kiriku vaimulik Olav Pärnamets, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president Meego Remmel ja Eesti Evangeelse Alliansi president Mihkel Kukk.
Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop Ago Lilleorg tõi parimaid soove teiselt kristlikult raadiolt – Raadio7. Piiskop Lilleorg ütles, et kaks kristlikku raadiot Eestis on Jumala õnnistus, ja avaldas lootust, et Pereraadio ja Raadio7 ühisprojektid jätkuvad. Esines ülistuskoor Kersti Kuuse juhatusel ja trio Comodo. Organist oli Liina Rahuoja.

Kuulatav kaugemalgi
Pereraadio kauaaegsed töötajad peatoimetaja Mare Pihlak ja tegevdirektor Paavo Pihlak meenutasid raadiojaamas töötatud aastaid. Staažikas ajakirjanik Mare Pihlak tunnistas, et on suur vahe sekulaarses või kristlikus raadios töötamisel. Paavo Pihlak lausus, et Pereraadio aeg on tema elus väga tähtis aeg olnud. Kahekümne aastaga on tehnika oluliselt muutunud, näiteks on nüüd ka pildiraadio olemas, kuid sisu on ikka sama: meie Issand Jumal Jeesus Kristus elab!
Just Oleviste kirikusse, kus tänujumalateenistust peeti, rajatud väikesest stuudiost saigi 1993. aasta novembris Pereraadio alguse. Nüüdseks on raadiotöö laienenud ja stuudiod paiknevad mitmel pool Eestis, kuid Oleviste stuudio on endiselt kasutuses.
Kristlik raadiojaam Pereraadio on kuulatav Eestis ja kaugemalgi. 2000. aasta sügisel käivitus venekeelne programm ehk Semeinoje Radio, mida kuulatakse Valgevenest ja Ukrainast kuni Venemaa Volga-äärsete piirkondadeni, aga ka Lätis ja Venemaa kirdepiirkondades. Pereraadio stuudiod on Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Kärdlas, Haapsalus, Rakveres, Narvas. Esimene signaal Jõhvi stuudiost kostus käesoleval kuul.
Pereraadio rikkalikust programmist tasuks eraldi nimetada jumalateenistuste otseülekandeid, mis on eriti populaarsed nende kuulajate hulgas, kel kirikusse jõudmine takistatud.
Tiiu Pikkur

Pereraadio
1993 – novembris alustas Tallinnas, detsembris Kuressaares
1994 – Tartu stuudio
2000 – venekeelne programm
2007 – Narva stuudio
2010 – koostöös misjoniorganisatsiooniga European Christian Projects paigaldati AM saatja Kavastus
2012 – Rakvere stuudio
2013 – Jõhvi stuudio

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)