Esileht » Online » Online artiklid »

Perepäev Pühas

12.06.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Kogudust on vahel nimetatud Jumala laste perekonnaks. Ka töö peredega selle sõna tavalises mõttes on olnud läbi aegade kogudusetöö üheks osaks – on ju ka kiriklikud talitused seotud enamasti perekondlike sündmustega. Paraku on väga vähe neid perekondi, kus kõik, nii lapsed kui täiskasvanud, on leidnud endale mingi sobiva väljundi koguduse juures. Ei ole koguduses ka arvukalt eraldi pereüritusi, kus oleks nii ühist osadust kui ka eakohast tegevust lastele. Samas on perekond väärtus, mida tuleb hoida, oma panuse sellesse saaks ja peaks andma ka kogudus.

Seepärast korraldab Kuressaare Laurentiuse kogudus laupäeval, 20. juunil Püha kiriklas perepäeva. Osalema oodatakse kõiki, ka neid, kellel seni ei ole olnud kogudusega erilist sidet, ja muidugi koos kõigi pereliikmetega – ei ole mingeid vanuselisi piiranguid. See on võimalus üksteise pereliikmetega tuttavamaks saada, julgustada koguduse ettevõtmistes osalema ka neid, kes seni on kirikust kõrvale jäänud. Oodatud on ka need, kellel ei ole küll kaasa võtta pereliiget, kuid kes soovivad anda omapoolse panuse koguduse peretöö toetamisse.

Lastele on kavas korraldada loovtegevust koguduse pühapäevakooli õpetajate juhendamisel. Samal ajal saavad täiskasvanud olla koos Lauri Lehtineniga vestlusringis, mille teemaks on kristlikud pereväärtused ja suhted perekonnas. Et terves kehas on terve vaim, on plaanis teha väike avastusretk Püha ümbruses, samuti lubas Eesti Punase Risti Saaremaa seltsi juhatuse esimees Juhan Nemvalts jagada tarkust suvise esmaabi osas. Sõna ja lauluga rikastab perepäeva Peeter Ränk Orissaarest.

Loomulikult saame ka ühiselt laulda, mängida, olla koos palvehetkes. Ühise piknikulaua jaoks palume osalevatel peredel kaasa võtta oma piknikukorv, teed, kohvi ja morssi pakub kogudus. Samuti tuleks kohale tulla oma transpordivahendiga. Perepäeva algus on kell 11. Et toimkonnal oleks plaanitavaid tegevusi lihtsam korraldada, palume oma osavõtust eelnevalt teada anda koguduse kantseleis või telefonil 45 36 560 (E–N 10–17). Sealt on võimalik küsida ka täiendavat infot perepäeva kohta.

Palume Taevaisalt ilusat ilma ja õnnistust perepäeva kordaminekuks!

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)