Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Perelaager ühendab usus suuri ja väikesi

27.08.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Kui Eesti Kirik Talu laagrikeskusesse jõudis, käis peamaja ees rõõmus sagimine.

Oli Tallinna Toomkoguduse perelaagri teise päeva hommikupoolik, kohe olid algamas jüngrite olümpiamängud. Ligi viiskümmend osavõtjat, neist üle poole lapsed, nautisid ilusat suveilma ja koosolemise rõõmu.

Piiblikohtadega tutvumas
Koguduse perelaager sai teoks teist korda. Laagri eestvedajateks olid koguduse lastetöö tegijad. Päevakava sisaldas nii laste ja täiskasvanute ühiseid kui ka erinevaid eakohaseid tegevusi, mis kõik olid ühendatud pealkirja «Jeesuse jüngrid» alla.
Üks korraldajatest Egle Viilma selgitas: «Näiteks oli meil piiblikoht – imeline kalasaak ja mis tähendab Jee­suse ütlus oma jüngritele, et te peate saama inimesepüüdjateks, ja milline roll on meil inimesi püüda, neid Jumala juurde tuua. Tulemas on piiblitund Sakkeu­sest, kus on põhimõte, et kui sa oled ka väga väike ja patune, siis sa sobid ikka Jumala juurde.
Me pidasime väga huvitava vestlusringi kristlikust kasvatusest kodus. Huvitav juba selle tõttu, et oleme siin laagris erineva taustaga. Meie hulgas on nii kristlikust perest välja kasvanuid kui ka mittekristlikust perest pärinevaid, on meie armsad misjonärid, kes kogu aeg vabas maailmas elanud, ja ka neid, kes alles otsivad Jumala poole teed. Me saime omavahel kogemusi jagada ja see oli väga huvitav.»
Egle kinnitas, et perelaager, kuhu mahtus ka meisterdamist, mänge ja ühine grilliõhtu, toimub kindlasti järgmiselgi aastal. Kahe laagri järel saab juba korraldusliku poole pealt kasulikku kõrva taha panna. Näiteks kui esimesel korral oli päevakava natuke liiga tihe, siis seekord võeti asja pisut rahulikumalt.
Mis puutub laagrikeskusesse Talu, siis on osavõtjatel küll ainult kiidusõnad huulil. Kui esimesel korral elati kämpingus ja tegevused olid vanas majas või õues, siis seekord elati ja tegutseti juba uues peamajas.
«See on suurepärane, sest me mahuksime kõik siia, kuid mõned soovisid kämpingu võlu nautida. Lisaks majutusele on siin kogudusesaal, ruumid rühmatöödeks, toitlustamine jm. Meie jaoks on Talu juba koduseks saanud ja asukohtki on väga soodne,» kiidab Egle.

Misjonäride tööpõld
Toomkoguduse soomlasest misjonär Minna Nikki ütles, et Soome kogudustes on sagedasemad laste ja täiskasvanute laagrid, perelaagreid tuleb harvemini ette. Minna on kindlalt perelaagri pooldaja. «Pered harjuvad nii koos rääkima usust ja palvetama, harjutakse, et see ongi peres tavaline asi. Ühtlasi on see laager ka perele väikeseks koos veedetud puhkuseks. Äsja lõppenud jüngrite olümpiamängudel saime tuttavaks kümne piiblikohaga ja ka ühiselt võistelda. Minu meelest oli meil tore laager.»
Minna ja tema abikaasa Tommi on Toomkogudusse mitmeid huvitavaid tegevusi toonud ja neid tuleb juurde. Jätkub naisringi töö, meestelegi on midagi plaanis.
Huvipakkuvad on kolmapäevased sõna ja muusika õhtud. Pühapäevakooli kõrval loodetakse käivitada eraldi lastering jne. Kogudus leiab nii tee kirikusse ka muul ajal peale jumalateenistuste.
Toomkoguduse perelaager kulmineerus jumalateenistusega, kus õpetaja Urmas Viilma kõrval teenisid laagrilisedki.
Tiiu Pikkur

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)