Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Perelaager kogus Tallu suure pere

03.02.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Perelaagris lustiti ka õues. Pia Ruotsala

Luterliku kiriku ühine perelaager peeti Talu laagrikeskuses.

Laste- ja noorsootöö ühendus kutsus kolmandat korda üle Eesti peresid kokku ja kutsele vastas 32 inimest. Seekordse perelaagri teemaks oli «Piiritu armastus», mis viitas kirikule kui suurele perele, kuhu kõik taevaisa lapsed on oodatud.
Reedesel palvusel liideti laagrirahvas ühte nööriga, mis oli Jeesuse Kristuse sümboliks. Laupäeval pärast põrandapildi abil heast karjasest rääkimist arutati ühises draamategevuses, miks kõik inimesed ei taha olla armastuse ehk jumalariigi sees, ja sellest, kuidas neid misjoneerida.
Piiblitunnid toimusid erinevates vanusegruppides ning näiteks täiskasvanute grupis arutati riigi- ja südame piiride üle seoses põgenikega. Lastegrupp sõnastas kõik situatsioonid, kus on võimalik armastust väljendada, näiteks mängida armastaval viisil.
Talus saime osa imeilusast talve imedemaast, laagrilised võisid nautida talverõõme kelgutades, mängides ning lõkke ääres kakaod juues ja viinereid süües. Lastevanematele käis piiridest kõnelemas EELK perekeskuse perenõustaja psühholoog Pille Kolosov. Lapsed olid samal ajal hõivatud elamustegevustega.
Õhtuprogramm ja lõputeenistus olid ühiselt ette valmistatud. Talu perelaagrist suundusid laagrilised rõõmsa näoga kodu poole, kaasas laagri kuldsalm «Kõik teie teod sündigu armastuses».
Perelaagri korraldusmeeskonnas olid Helen Kuldkepp, Maris Kuldkepp, Merje ja Peter Schultz, Triin Salmu ning allakirjutanu, kelle juhtimisel pakutakse kevadel kõigile perelaagri korraldamisest huvitatutele koolitust usuteaduse instituudis. Talu laagrikeskuse kohta leiab infot aadressil www.eelk.ee/talu.
Pia Ruotsala

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)