Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Perekond Simson on maa soolaks

06.06.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast

kristjan simosntriin simsonNelipühil pälvisid EELK aukirja Hiiumaa kogudusi teenivad vaimulikud Hüllo-Kristjan ja Triin Simson (fotodel).

Simsonid aukirja kandidaatideks esitanud praost Anti Toplaan on helde tunnustuses: „Kristjan Simson on tervet Hiiumaad ehk viit kogudust pikka aega teeninud väga ustavalt. Tema abikaasa Triin Simson on kogu Hiiumaa diakooniatalituse ja diakooniatöö koordinaator ning diakonina olnud ka abiks koguduste teenimisel. Lisaks kasvatavad veel viit last. Nad on kuhjaga tunnustuse ära teeninud. Siiani on Hiiumaa töö jäänud tänamatult märkimata. Seetõttu on aukirja andmine loomulik ja vähim, mida me teha saame.“
Praostiga nõustus ka Kärdla koguduse juhatuse esimees Tiit Harjak. „Kristjan on väga palju koguduseelus suutnud liikuma panna. Ta oskab motiveerida. Ega ma teiste eest oska rääkida, aga mulle meeldivad väga tema jutlused. Põlise hiidlasena võin öelda, et Kristjan ja Triin on saarel omaks võetud. Seda nii lihtsalt ei tehta,“ jagas Harjak oma pikaaegset kogemust koostööst.
Hüllo-Kristjan ja Triin Simson on Hiiumaa kogudusi teeninud juba neliteist aastat. Hüllo-Kristjan Simson 2004. aastast Kärdla, Reigi ja Pühalepa kogudust diakonina. Kolm aastat hiljem sai temast Kärdla koguduse õpetaja ning Reigi, Pühalepa, Emmaste ja Käina koguduse hooldajaõpetaja.
Triin Simson alustas Hiiumaal Saarte praostkonna vikaardiakonina ja 2014. aastast sai temast Käina koguduse diakon. Lisaks on ta 1999. aastal asutatud ühenduse Hiiumaa EELK Diakooniakeskus juhataja alates 2005. aastast. Eelmisel aastal pälvis diakoonilise struktuuri loomise eest EELK aasta diakooniatöötaja tiitli.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)