Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Pekka Simojoki oma kooriga võlus eestlasi

14.02.2018 | | Rubriik: Uudised

Gospelkoor EtCetera ja Pekka Simojoki esinesid Tallinna Jaani kirikus.
2 x Endel Apsalon

Soome gospellaulja Pekka Simojoki ja EtCetera koor laulis Tallinna Jaani kirikus.

3. veebruaril oli Tallina Jaani kirikus sõna ja muusika õhtu, mis oli samaaegselt gospelkontsert, Piibli õpetus ning palvetund. Teenisid Soome gospelmuusika veteran Pekka Simojoki koos gospelkooriga EtCetera ja evangelist Ilkka Puhakka ning misjoniteoloog Jukka Jämsen Soomest. Muusika oli kaasahaarav, õpetus rõõmust valgustav ja palve praktiline. Joel Reinaru oli suurepärane tõlk. Õhtu korraldasid Tallinna Jaani kogudus ja EELK Misjonikeskus.
Pekka Simojoki on gospelmuusik, helilooja ja sõnade kirjutaja, kes on 40 aastat olnud Soomes gospelmuusika tipus. 16. eluaastani kasvas ta Namiibias misjonäride lapsena ning tõi oma lauludesse Soome kaasa aafriklaste muusika mõjud ja rütmid. Ta on teinud rohkem kui 650 vaimulikku laulu, millest on palju tõlgitud ka eest keelde. Eelmisel aastal ilmus tema eestikeelsete laulude plaat. Andekusele vaatamata on ta alati keeldunud popmuusiku karjäärist.
Gospelkooriga EtCetera alustas Pekka Simojoki rohkem kui 25 aastat tagasi ja kogu aeg on ta olnud dirigent. Koor laulab Pekka laule tema saadetega; alati on kaasas saatebänd. Tallinna Jaani kirikus oli 20 lauljat ja 6 pillimängijat, tudengeid ja tööealisi inimesi. Õhtu oli üles ehitatud samal viisil nagu Soomes nn võõrastemajaõhtud. Need on mõeldud ka kirikuvõõrastele inimestele. Seepärast on õhtutes näitlik õpetus ning hingehoiu- ja eestpalvevõimalus.
Evangelist Ilkka Puhakka, kes on kirikurahvale tuttav õhtutest ,,Tähendus sõnade taga“ Tallinnas, rääkis rõõmust ja sellest, kuidas inimene võib oma ellu leida rõõmu. Soome Lapua piiskopkonna misjoniteoloog Jukka Jämsen jätkas praktilise palveelu teemal ja tutvustas võimalust palvetada kahekesi, jättes nii koormad Jumala kätte.
Tänu Jumalale ja korraldajatele sellise kosutava õhtu eest.
Juha Väliaho,
Keila Miikaeli koguduse abiõpetaja

Pildigalerii:

Pekka Simojoki on Soomes armastatud gospelmuusik ja laululooja.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)