Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Peeter Kaldur valiti Euroopa Kirikute Konverentsi kõrgeimasse komiteesse

05.08.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

14.–21. juulini toimus Prantsusmaal Lyonis tänavu 50. tegutsemisaastat tähistava Euroopa Kirikute Konverentsi (EKK) 13. assamblee, kus EKK kõrgeima võimuorgani, eksekutiivkomitee liikmeks valiti Peeter Kaldur.
Kuuepäevasel assambleel osalesid kirikute konverentsi 120 liikmeskiriku delegatsioonid, kohal oli 750 esindajat erinevatest õigeusu, katoliku, anglikaani ja protestantlikest kirikutest. Eestist osales seitse saadikut, nende hulgas peapiiskop Andres Põder ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus.
Üldpealkirja «Kutsutud ühiseks lootuseks» all arutasid Euroopa kirikujuhid globaliseerumise, sotsiaal- ja majanduspoliitika, keskkonna ja kliimamuutuse ning kaasaja eetiliste väljakutsete üle.
«Võrreldes naaberriikidega oli Eesti assambleel väga tugevalt esindatud ja selle üle võime vaid uhkust tunda,» märkis tänavu konverentsi keskkomiteesse valitud Jõhvi Mihkli koguduse õpetaja Peeter Kaldur. Varem kolmel korral rahvusvahelistesse komiteedesse kuulunud ja ka eelmisest, 2003. aastal Norras toimunud EKK 12. assambleest osa võtnud Kaldur usub, et saab oma teadmiste ja kogemustega teha koostööd, millest on kasu. «See amet on muidugi suur au, aga ühtlasi ka tähtis kohustus,» leiab ta.
Euroopa Kirikute Konverentsi keskkomitee koguneb kord aastas korralisele koosolekule. Keskkomitee moodustab komisjonid, mis tegelevad kirikutevahelise dialoogi, Euroopa migratsiooniküsimuste ja kirikute kohaga tänapäeva ühiskonnas.
Tänavu 50aastaseks saanud Euroopa Kirikute Konverents on suurim erinevate Euroopa kirikute omavahelist koostööd ühendav organisatsioon, mille üks asutajatest ning esimestest presidentidest oli peapiiskop Jaan Kiivit sen.

Merje Talvik

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)