Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Peasekretärid said Tallinnas kokku

12.02.2014 | | Rubriik: Uudised

28.–30. jaanuaril kohtusid Tallinnas oikumeeniliste nõukogude peasekretärid ja luterlike kirikute esindajad Norrast, Rootsist, Soomest, Taanist, Islandist ja Eestist. Kohtumisest võttis osa ja tutvustas Euroopa Kirikute Konverentsi (CEC) tööd selle peasekretär dr Guy Liagre.

Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretäri Ruudi Leinuse sõnul toimuvad taolised kohtumised iga aasta ja on väga olulised infovahetuse, üksteise tundmaõppimise ja oikumeeniliste nõukogude omavahelise koostöö seisukohalt.
Tagasivaatega möödunud aastal Lõuna-Koreas Busanis toimunud Kirikute Maailmanõukogu assambleele esinesid EELK kantsler, Kirikute Maailmanõukogu keskkomitee liige Urmas Viilma ja Norra esindaja Beate Fagerli. Religioonist ja kirikust Eestis poliitilises ja seaduslikus perspektiivis tegid ettekanded dr Eerik Jõks ja dr Ringo Ringvee.
«Eesti Kirikute Nõukogu töö on Põhjamaade omast erinev juba selle tõttu, et meil ei ole suurt enamuskirikut,» selgitab Leinus. «Meil saavad ka kirikujuhid regulaarselt kokku ja on sõlmitud riigiga ühishuvide protokoll. Üks teema, mida meil veel ei ole, kuid Põhjamaades on, see on migratsioon.»
CECi peasekretär, Belgia Ühinenud Protestantliku Kiriku president dr Guy Liagre kohtus riigikogu aseesimehe Jüri Ratasega ja peaminister Andrus Ansipiga. Kohtumisel viibisid ka EKNi president peapiiskop Andres Põder, täitevsekretär Ruudi Leinus ja Soome Oikumeenilise Nõukogu peasekretär Heikki Huttunen. Tuleval aastal saadakse kokku Norras.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)