Esileht » Uudis » Uudised »

Peapiiskopi pöördumine vaimulike ja koguduste liikmete poole

02.09.2015 | | Rubriik: Uudised

M_embleem_mv_908x1133 copyJuba terve aasta oleme võinud tähistada ühiselt Eesti Kirikute Nõukogu teiste liikmeskirikutega Maarjamaa 800. aastapäeva. Juubeliaasta ettevõtmisi jagub Eesti erinevatesse kirikutesse ja kristlikesse kogudustesse veel käesoleva kalendriaasta lõpuni ning järgnevassegi aega.
Nõnda on roomakatoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan edastanud kutse Eesti kirikute juhtidele ja kutsunud pühapäeval, 6. septembril kõigi kirikute liikmeid osalema kell 12 Tallinnas Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraalis (Tallinn, Vene t 18) toimuval missal, kus uuendatakse Maarjamaa pühendamist Jumala Emale Maarjale. Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder on nimetanud seda sündmust Maarjamaa juubeliaasta krooniks.
Kuna on pühapäev ja meie kirikutes kogunevad kogudused jumalateenistustele, ei ole paljudel meie seast vahetu osalemine katoliku kirikus toimuval missal võimalik. Seetõttu kutsun omalt poolt üles kõikides meie kogudustes Maarja sünnipäeva ehk ussimaarjapäeva eel või järel toimuvatel jumalateenistustel meenutama Eesti- ja Liivimaa pühendamist pühale neitsi Maarjale, kutsuma üles meeleparandusele ning palvetama meie Isamaa ja rahva kristliku tuleviku pärast.
Õnnistust ja rahu soovides
Urmas Viilma,
peapiiskop

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)