Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskopi eest võib palvetada

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

EELK Rootsi praostkonna praost Ingo-Tiit Jaagu selgitab, et Välis-Eesti piiskopkonnal ei ole võimalust peapiiskopi valimistel osaleda oma peapiiskopikandidaadi esitamisega.

Kui oluline on Välis-Eesti piiskopkonnale, konkreetsemalt Rootsi praostkonnale, EELK uue peapiiskopi valimine?
Kiriku juhi, nii peapiiskopi kui ka piiskoppide valimise küsimus on kindlasti oluline igale praostkonnale, kogudusele, vaimulikule ning kiriku liikmele.

Kuidas saab Välis-Eesti piiskopkond kaasa rääkida peapiiskopi valimistel? Kas Rootsi praostkond esitab näiteks oma peapiiskopikandidaadi?
Rootsi praostkonnale on antud võimalus uue valitava peapiiskopi ja piiskopi eest palvetada, oma kandidaadi esitamise võimalust praostkonnale ei ole antud. Välis-Eesti piiskopkond saab kuuldavasti piiskop Andres Tauli kaudu ühte kandidaati toetada. Rootsi praostkonna 2014. aasta märtsis toimunud sinod peapiiskopi valimisi ning kandidaatide ülesseadmist eelnimetatud põhjusel ei arutanud.

Millist peapiiskoppi Välis-Eesti piiskopkonna liikmed oma kirikule ootavad?
Küllap ei erine Rootsi praostkonna ootused kodumaa praostkondade ja kirikuliikmete ootustest. Meie ootus on, et EELK-l oleks ülemkarjane, kes oleks rohkem kui lihtsalt administraator. Ja et peapiiskop oleks vaimulik, kelle poole saaks ja võiks pöörduda kõikides küsimustes.

Millised on Rootsi praostkonna ootused uuele valitavale peapiiskopile ja tema meeskonnale?
Kuna pärast Kodu- ja Välis-Eesti kirikute ühinemist on väga paljud väljaspool Eestit asuvate koguduste ja praostkondade küsimused reguleerimata, siis loodame, et kiriku uus juhtkond suudab ka väljaspool Eestit asuvad praostkonnad ja kogudused kirikuga liita.
Liina Raudvassar