Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop Viilma on Eesti kirikuelu jätkumise osas optimistlik

25.12.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilma väitel pole põhjust arvata, et maakogudused kaovad ja luterlik usuelu soiku jääb. Kirikupingid pole tema sõnul küll täis, aga mitte ka tühjad.

Milline on olnud 2019. aasta EELK-le?

Ma arvan, et me oleme hinganud kaasa sellele, millises rütmis ühiskond hingab. Ka meie tähistasime Laulupeo 150. aastapäeva. Meie kirikute koorid käisid seal samuti ka meie kristlike koolide koorid.

See oli üks tähtsündmusi ka kirikute kooride jaoks, meie muusikute jaoks. Me oleme jälginud, kuidas ühiskonnal läheb ja kõik plussid ja miinused on meil tagasi kajanud. Või ka meie poolt reageeritud. Kenasti on aasta tegelikult läinud.

Ja kuidas siis kogudustel on läinud?

Kogudustel läheb samamoodi nagu läheb kohalikul kogukonnal. Me oleme küll võtnud selle seisukoha, et me ei rutta tegema haldusreformi ja kogudusi sulgema.

Meie põhimõte on, et me jääme paigale, me oleme igal pool seal, kus inimesed on ja see on olnud kiriku missioon kuigi kui vaadata puhtalt sellist demograafilist olukorda, kus linnas elab 70 protsenti ja maal 30 protsenti rahvast siis meie kogudused on endiselt maal. Kirikupingid ei ole mitte täis, kuid õnneks ei ole ka mitte päris tühjad.

Nii, et ühtegi kirikut kinni panema ei hakka?

Vastupidi. Me oleme väge ja jõudu täis. Me restaureerime ka neid kirikuid, mis on kunagi kasutusest välja jäänud, et need uuesti kasutusse võtta ja leida neile teenimisviise kogukonnas laiemalt. Me ei ole sulgemas ühtegi kirikut.

Edasi ERR Uudistest.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)