Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop Viilma jõulupüha jutluses: meid ühendab eestlastena maarjamaine identiteet

26.12.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Esimese jõulupüha missal Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peetud jutluses meenutas peapiiskop Urmas Viilma peagi lõppeva Maarjamaa 800. juubeliaasta tähendust mööda maailma laiali paisatud eesti rahva eneseteadlikkusele.

«Mõeldes selle peale, kuidas eestlased on sadade ja tuhandete kaupa pillutatud laiali üle kogu maailma, kõlavad ajakohaselt Hendrik Visnapuu luulesõnad: «Me oleme Maarjamaa oksad». Mulle tundub, et meid eestlastena ühendab kõige paremini just maarjamaine identiteet. See pärand, need juured, mis meist on läbi aastatuhandete ja -sadade vorminud iseteadliku, omajagu jonnaka ja kange rahva. Aga, kui see karm ja kange sugu avab oma südame ja hinge, leidub seal palju soojust ja hoolivust. Seal on kindel koht usul, lootusel ja armastusel; õiglusel ning tarkusel, kindlameelsusel ja mõõdukusel,» kõneles peapiiskop Viilma oma jutluses.

Edasi loe Postimehest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)