Esileht » Uudis » Uudised »

Peapiiskop vaktsineerimisest

13.01.2021 | | Rubriik: Uudised

Koroonaviiruse vastane vaktsineerimine on teema, mis juba nädalaid pakub kõneainet. 12. jaanuari seisuga on Eestis esimese vaktsiinidoosi saanud 0,89% elanikkonnast ehk 11 896 inimest. Küsisime kirikupealt peapiiskop Urmas Viilmalt, kuidas tema suhtub kaitsepookimisse.

Urmas Viilma: Suhtun vaktsineerimisse emotsioonivabalt ja lasen ennast kindlasti vaktsineerida, kui järjekord ühel hetkel minuni jõuab. Pean seda vajalikuks mitmel põhjusel. Oma ametist tulenevalt puutun inimestega palju kokku. Kui olen vaktsineeritud, võin olla kindel, et oma süül ei nakata ma kedagi, isegi enda teadmata, viirusesse. Loomulikult on mulle oluline ka minu enda ja minu lähedaste tervis, mida vaktsineerides hoida saan. Vaktsineerimine võimaldab taastada turvaliselt rahvusvahelised suhted ja välisvisiidid, mis on olnud juba terve aasta kestel pausil.

Kirikurahval soovitan ma kindlasti ennast vaktsineerida samadel põhjustel, mida eespool nimetasin. Mina usun, et Jumal on oma rahva eest hoolitsemiseks andnud arstidele ja teadlastele tarkust selleks, et nad Jumala enda käepikendusena aitaksid teha armastusetööd ligimesi ravides, aga ka vaktsineerides viiruste eest kaitstes. Kui oleme viimastel aastatel palju kõnelenud elu pühadusest, siis see ei puuduta ainult elu algust ja lõppu, vaid kogu inimese elukäiku. Iga inimese elu on püha ja seda tuleb hoida. See puudutab ka iseenda elu, mida ei tohiks seada ohtu, eriti olukorras, kus abi on käeulatuses.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)