Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop Urmas Viilma: põhiseaduses peaks olema lause, mis sõnastab abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna

30.11.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus riigi- ja ühiskonnategelastele oma ametiaja kolmanda advendikõne pidanud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma peatus ka paljuräägitud kooseluseadusel. 

Seoses sügisel omavalitsuste valimiste eel teravnenud vastasseisuga kooseluseaduse küsimuses soovitas peapiiskop Urmas Viilma tõsta rahulipu ja tegi konkreetse ettepaneku, kuidas vastasseisu lahendada ning rahu saavutada. Viilma lausus oma kõnes: “Ma palun kõigil vaidlevatel ja vastanduvatel osapooltel ilma eelarvamusteta tõsiselt kaaluda ettepanekut täiendada Eesti Vabariigi põhiseadust sättega, mis sõnastab selgelt abielu ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna. Selle ettepaneku lahutamatuks osaks on ühiskondlik kokkulepe, millega külmutatakse kõik senised kooseluseadusega seotud ettepanekud. Lisaks sätestatakse ühiskondlikus kokkuleppes, et järgmine samm ülejäänud koos- ja ühiseluviiside reguleerimiseks astutakse pärast abielu mõistele põhiseadusliku kaitse andmist.”

Edasi vt Õhtulehest.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)