Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop Urmas Viilma osaleb Lundi katedraali palvusel

31.10.2016 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop Urmas Viilma osaleb koos Rooma-Katoliku Kiriku Eesti apostelliku administraatori piiskop Philippe Jourdani ning Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinusega täna Rootsimaal Lundi katedraalis toimuval palvusel, millega meenutatakse 500 aasta möödumist luterliku reformatsiooni algusest.

Paavst Franciscuse ning Luterliku Maailmaliidu presidendi piiskop Munib Younani ja peasekretäri pastor dr Martin Junge osavõtul toimuval palvusel meenutavad luterlased ja katoliiklased üheskoos 500 aasta möödumist reformatsioonina tuntud sündmuste algusest. Aastal 1517 avaldas munk Martin Luther Wittenbergis, Saksamaal oma vastuseisu laialdaselt levinud indulgentside müügi praktikale. Tema avalik ülesastumine vallandas põhjaliku muutuste protsessi ning viis lõpuks Lääne kristluse kaheks lõhenemiseni.

Reformatsiooni sajandad aastapäevad on senini olnud poleemika ja vastanduste allikaks konfessioonide vahel, seekord aga tähistavad katoliiklased ja luterlased üle kogu maailma reformatsiooni  aastapäeva ühiselt. Selles peegelduvad katoliiklaste ja luterlaste rahvusvahelises dialoogis viimase viiekümne aasta jooksul tehtud edusammud.

Lundi katedraalis toimuvat palvust ning sellele järgnevat suurüritust Malmö Areenal saab otseülekandes jälgida  siit.

 

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)