Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop Urmas Viilma: ärge surmake imeilusat aasta ema valimise traditsiooni

20.04.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma küsib, miks asuda lõhkuma ja ründama nii ilusat, südamlikku ja õnnestunud traditsiooni, nagu seda on aasta ema valimine.
«Kas aasta ema võiks olla ka isa?» küsib Viilma Facebooki postituses, selgitades, et see küsimus tekkis tal tutvudes argumentidega, millega püütakse mõjutada Eesti Naisliitu muutma aasta ema auväärse nimetuse saajale esitatud tingimusi.«Kui argumentideks on peamiselt vaid lapsevanemana õnnestumine, siis ei ole vanema sugu ju ka enam takistuseks tiitli väljaandmiseks mehele, eriti kui argumentides on kõrvale heidetud juba nagunii lähtumine erisooliste vanematega leibkonnast ning kõneletakse juba ka samasooliste täiskasvanutega kooslusest,» arutleb peapiiskop, lisades: «Minu ettepanek ei ole loomulikult tõsiseltvõetav. Näitan lihtsalt, kuhu me võime üht ilusat asja kildudeks lüües välja jõuda.»

Ta lisab, et ei taha kedagi hukka mõista, ka neid, kes on tulnud välja hetkel allkirjade kogumisega aasta ema statuudis kirjeldatud tingimuste muutmiseks. Ent tal on üks palve. «Ärge algatage «Ei!» kampaaniat ühe ilusa ning juba aastatepikkuse tava lõhkumiseks!

Edasi loe Postimehest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)