Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop Urmas Viilma: annetagem tulumaksutagastus heategevuseks!

13.02.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Peapiiskop Urmas Viilma kutsub üles tagastatavat tulumaksu tervikuna või osaliselt heategevuseks annetama, mida võimaldab tänavu esmakordselt rakendatav muudatus tuludeklaratsioonis.

Tuludeklaratsiooni täites on igal tulumaksu tagasisaajal võimalus teha annetuse kaudu väike heategu. Tuleb vaid etteantud mittetulundusühingute, sihtasutuste või koguduste nimekirjast kuni kolm omale südamelähedasemat välja valida ning oma tagastatav tulumaks tervikuna või osaliselt neile annetada,” selgitas piiskop.

Viilma sõnul on Eesti inimesed hakanud viimastel aastatel lahkemalt annetama. “Puudust kannatavate laste, hüljatud lemmikloomade, vähihaigete, lastekodulaste, kodutute, kristliku hoolekande, pühakodade taastamise-rajamise heaks, samuti muuks heategevaks otstarbeks on paljud inimesed valmis andma aastas kümneid, sadu ja isegi tuhandeid eurosid,” kinnitas ta.

Nõnda kogutakse imeväikeste toetusavaldustega, püsiannetuste ja korjandustega aastas kokku miljoneid eurosid selleks, et astuda välja saajate ringist andjate hulka, lisas Viilma.

Edasi loe Delfist.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)