Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Peapiiskop kutsus üles kirikukellade helistamisega meelt avaldama

06.05.2020 | | Rubriik: Teated

Peapiiskop Urmas Viilma saatis 2. mail vaimulikele ja kogudustele laiali ringkirja, millega kutsus kõiki üles kirikukellade helistamisega meelt avaldama.

Põhjuseks see, et Vabariigi Valitsus lubaks kirikuuksed taas avada ja kogudused saaksid üle pika aja jumalateenistustele koguneda. Eriolukorra tingimustes on kirikutes jumalateenistuste ja armulauasakramendi paast kestnud viiskümmend päeva. Kirikutes on tegutsetud korralduste suhtes lugupidavalt ja järgitud hoolega kõiki kehtestatud nõudeid nakatumise vältimiseks, jumalateenistusi on kirikutes peetud ainult vaimulike ja teiste lähimate kaastööliste osavõtul ning kogudus on teenistustest osa saanud ainult veebi- või teleülekannete vahendusel.

Kellade helistamine saab sisu lähtuvalt Vabariigi Valitsuse toimimisest, kirjutas peapiiskop. „Kui saame sõnumi, et võime taas inimesed jumalateenistustele kutsuda ja kogudusega koos sakramentidest osa saada, järgides konkreetseid kehtivaid tingimusi, nt 2 + 2 reegel, desinfitseerimiskohustus jms, helisevad kellad tänu- ja rõõmukelladena. Kuni avalikke jumalateenistusi lubavat sõnumit kirikutele ei anta, helisevad kellad rahumeelse, kuid mõjusa meeleavaldusena.“ Kirikukellad helisesid 4. mail, helisevad täna ja reedel, 8. mail keskpäeval kell 12 ja pärastlõunal kell 15 viis kuni kümme minutit. 

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)