Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Peapiiskop külastas Helmet

04.04.2018 | | Rubriik: Uudised

Viilma_HelmesPeapiiskop Urmas Viilma jätkab oma külaskäikusid kihelkonnavaimulike juurde. Vaikse nädala kolmapäeval käis ülemkarjane Helmes, kus õpetajaks on Arvo Lasting.
Peapiiskopil on olnud vaimulikke külastades tavaks mitte ainult koguduseeluga tutvuda, vaid ka kihelkonna inimestega kohtuda. Need on olnud heaks võimaluseks kirikut tutvustada ning religiooni ja kristliku identiteediga seotud teemadele tähelepanu juhtida. Arvo Lastingu sõnul oli ka seekordse visiidi päevakava väga tempokas ja sisukas.
Helme pansionaadis pidas peapiiskop lühikese palvuse ja kohtus juhatajaga. Ritsu lasteaed-algkoolis toimunud kohtumisel räägiti aga eelseisvate pühade tähendusest, samuti tutvustas peapiiskop ennast ja oma ametit. Endise koolimehena jagus tal kiidusõnu maakooli õppekeskkonna kohta.
Tõrva vallavalitsuses võtsid peapiiskoppi vastu vallavanem Maidu Ruusmann ja vallavolikogu esimees Enn Mihailov. Seal olid Lastingu sõnul kõne all teemad, mis seostuvad Eesti kuulumisega kristlikusse kultuuriruumi. Erilist huvi tunti selle vastu, mida peapiiskop arvab islamiusuliste immigratsioonist Euroopasse. Viilma selgitas toimuva tagamaid ning nentis, et praegused sündmused näitavad, kui olulised on religioonialased teadmised.
Veel külastati Tõrva kirik-kammersaali. Tegemist on endise õigeusu kirikuga, mis praegu kuulub Helme luteri kogudusele. Lastingu sõnul ei teatanud peapiiskop oma tulekust pikalt ette. Seda enam väärib esiletõstmist helmelaste elav huvi tema külaskäigu vastu. Kohalike tagasiside oli positiivne ning ka peapiiskop avaldas arvamust, et päev oli huvitav ja asjalik.
Rain Soosaar

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)