Esileht » Uudis » Uudised »

Peapiiskop koolikiusamise vastu

13.05.2015 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskop Urmas Viilma saatis 7. mail peaminister Taavi Rõivasele kirja, kus avaldas muret ametnike ja poliitikute suhtumise pärast erakoolidesse ning võrdles seda koolikiusamisega.
Viilma kirjutab: «Avaldan sellega seoses oma siirast nördimust ja muret, sest see, kuidas uus koalitsioon kavatseb käituda erakoolidega, on vastupidine sellele, kuidas me soovime, et õpetajad koolis lapsi õpetaksid oma kaaslastesse suhtuma. Poliitikute ükskõiksust väljendavad väljaütlemised erakoolide aadressil ning haridusministri kava koolidele tegevustoetuste maksmise lõpetamiseks on minu hinnangul võrreldavad kiusamissituatsiooniga koolis.»
Ühiskonnas, kus kõneldakse sallivusest ning erinevuste väärtustamisest ja hindamisest, on saanud erakoolide erinevus munitsipaalkoolidest peamiseks põhjuseks, miks neid on asutud tõrjuma. Viilma nendib murelikult: «Seni on nende erinevuste tõttu erakoolide taotlusi tõrjutud Tallinna linnas, kus omavalitsus on keeldunud tegevustoetuste väljamaksmisest ja võlad erakoolide ees ulatuvad kogumahus seitsmekohaliste summadeni. Kahjuks on haridusministeerium seda jälginud vaikival heakskiidul. Nüüd kuulis avalikkus, et ministeerium on asumas senise vaikiva pealtvaataja positsioonist ise aktiivse tõrjuja rolli.»
Eraldi tähelepanu pöörab peapiiskop erinevat maailmavaatelist haridust toetavate koolide olukorrale. Munitsipaalkoolid ei taga tingimusi näiteks kristlastest vanemate põhimõtetele ja väärtustele vastava hariduse omandamiseks. See tähendab vastuollu asumist euroopalike vääruste ja põhimõtetega.
Urmas Viilma kiri Taavi Rõivasele lõpeb abipalvega: «Austatud peaminister! Teie ülesanne on takistada ebaõiglust ja seista õigluse eest. Teie saate takistada ja lõpetada sellise koolikiusamise!»
Loe lähemalt: www.eelk.ee.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)