Esileht » Uudis » Uudised »

Peapiiskop kohtus peaministriga

11.01.2017 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskop Viilma tutvustab peaminister Ratasele konsistooriumi kabelit. Stenbocki maja

Esmaspäeval, 9. jaanuaril kohtus peapiiskop Urmas Viilma peaminister Jüri Ratasega. Kohtumine leidis aset kirikuvalitsuse ruumes Toompeal. EELK pressiesindaja sõnul kõneldi riigi ja kiriku koostöö võimalustest ühiskonna sidususe suurendamisel. Veel arutati religiooniõpetuse, kristlike erakoolide, kirikute restaureerimise ja omandiga seotud küsimusi.
Peapiiskop Viilma kinnitab sotsiaalmeedias sündmusele hinnangut andes, et kohtumine peaminister Jüri Ratasega oli tõeliselt meeldiv. Ta nimetab, et nende kohtumise sisuks oli pidada aru riigi ja kiriku koostöövõimaluste üle. Toonitades kiriku ja riigi pikka ja sisukat koostööd, kirjutab Viilma: „Lisaks aastakümnete pikkusele konkreetsele koostööle Vabariigi Valitsuse ja EELK ühiskomisjonis tegutsevad ka ühised alakomisjonid kultuuriväärtuste, sotsiaalküsimuste, hariduse ja õigusküsimuste arutamiseks ja lahendamiseks.“
Kohtumise lõppedes kinkis peapiiskop Viilma peaminister Ratasele EELK väljaandena ilmunud raamatu „Usk vabadusse“, mis sisaldab artikleid kiriku rollist Eesti riikliku iseseisvuse taastamisel.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)