Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop: jätta religiooniharidus vaid kodude ülesandeks on vastutustundetu

04.12.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Meil on ikkagi nõukogudeaegne lünk sees ja jätta ainult kodu hooleks teadmiste andmine religioonis on vastutustundetu, rääkis Postimehe päevaintervjuus Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

20 aastat religiooniõpetuse õpetaja olnud Viilma sõnul ei tähenda see kindlasti mitte seda, et kool peaks õpetama usku, aga kool peaks jagama teadmisi.

«Mulle tundub, et me Eestis peame mittekristlikuks väga selgelt kristlikke asju. Keerulistel aegadel me mõtleme inimeste peale. President ütles näiteks, et me peame mõtlema Eston Kohveri peale. Ameerika president oleks öelnud, et palvetame. Meil on leinaseisakud, kui me kedagi mälestame. Me paneme küünlaid inimeste mälestuseks ja me arvame, et see ei ole kristlus. See on kristlus. Mujal maailmas nimetataks seda selgelt kristluseks.»

Eesti kuulumine kristlikku kultuuriruumi on tõstatunud palju ka pagulasküsimusest rääkides. Luterlik kirik püüab ses küsimuses lähtuda kristlikest põhiväärtustest.

«Me olime üks esimesi institutsioone, kes juba kevadel valitsusele abi pakkus. Pagulasteema kirikus on selgelt seotud ligimesearmastuse ja muude selliste kristlike väärtustega,» sõnas peapiiskop.

Edasi vt Postimehest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)