Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop astus Kaitseliitu

23.06.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Võidupüha oikumeenilisel jumalateenistusel Rakvere Pauluse Vabadusekirikus peetud jutluses teatas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma, et on astunud Kaitseliidu liikmeks.

Ma ei saa jääda oma perekonda ja rahvast armastades kõrvaltvaatajaks oma kodu ja isamaa kaitsmisel ning jätta seda ülesannet ainult oma sõpradest liitlaste hooleks, ükskõik kui hästi nad seda ka teevad,» põhjendas Viilma oma otsust.

Ta lisas, et kodumaa armastus on osa vanemate austamise käsu täitmisest. «Esivanemate hool, vaev, armastus, ka valatud märtriveri on meie põlvkonnale taganud rahu ja hea elu. Kes annab selle kõik edasi meie lastele ja lastelastele, kui mitte meie ise armastades Eestimaad samal kombel, kui meie esivanemad seda tegid!»

Kõneledes vabadusest rõhutas peapiiskop Viilma, et lisaks füüsilisele vabadusele on vaja ka sisemist vabadust, mille allikaks on usk jumalasse ja kuulumine kirikusse. Viilma sõnul ei saa jumalale lootva inimese sisemist usku murda ja tema sisemist vabadust võtta keegi ka siis, kui ta füüsiliselt on ikestatud ja vaikima sunnitud. Samas küsis peapiiskop, kas ka praegu, veerand sajandit hiljem, vabana vabas riigis vajab see rahvas enam sisemist usku ja rahu? «Kas olukorras, kus meie vabadust kaitsevad liitlased, meie oma kaitsevägi ja vabatahtlikud kaitseliitlased, on vaja enam lootagi Jumala peale?» küsis Viilma.

Edasi loe Postimehest.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)