Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Peaminister võõrustas EKNi

02.12.2020 | | Rubriik: Uudised
Nõupidamistelaua taga on peaminister Jüri Ratas (paremalt), Andres Põder, Ruudi Leinus ja Philippe Jourdan. Erakogu.

Peaminister Jüri Ratas kohtus 24. novembril Stenbocki majas Eesti Kirikute Nõukogu juhatuse liikmetega ning arutas ühiskonna jaoks olulisi teemasid.

Kohtumist Eesti Kirikule vahendanud EKNi täitevsekretär Ruudi Leinus märkis, et tegemist oli kirikute nõukogu iga-aastase kohtumisega valitsusjuhiga, mis lähtub riigi ja EKNi ühishuvi protokollist (vastu võetud 2002. aastal). On kujunenud viisiks, et peaminister võtab kirikute esindajad vastu oma residentsis. EKNi poolt viibisid kohtumisel president emeriitpeapiiskop Andres Põder ning asepresidendid piiskop Philippe Jourdan ja pastor Meego Remmel, samuti täitevsekretär Ruudi Leinus.

Räägiti kirikute ja koguduste tegevusest koroonaviiruse pandeemia ajal. Peaminister tänas kirikuid mõistva suhtumise eest kehtestatud piirangutesse ning avaldas lootust, et hea ja mõistev koostöö kestab ning kogudused teevad endast oleneva viiruse leviku tõkestamiseks. 

Ta avaldas veel lootust, et lähenevatel jõulupühadel ei pea pühadeteenistused veebi kolima ning soovitas suurematel kogudustel kaaluda võimalust korraldada arvuliselt rohkem teenistusi, mis lubaks kirikuliste arvu hajutada. 

EKN tänas omakorda riigipead, kinnitades, et lisaeelarvest koguduste vahel jagatud kahest miljonist eurost on olnud suur abi kogudusliku elu toetuseks. 

Teiseks kandvaks teemaks oli Piibli uus tõlge. „Peaminister, kes on üks 50-st piiblitõlke vajalikkuse dokumendile allakirjutanust, väljendas siirast huvi, kuidas ettevalmistustega läheb. Et kas tõlkeperiood võib kesta 2039. aastani,“ räägib Leinus, lisades, et õnneks sai peaministrile vastata, et projekt, mille eestvedaja on Eesti Piibliselts ja EKN on koostööpartner, edeneb. 

Veel oli juttu valitsuse planeeritavast abieluteemalisest rahvahääletusest. Jüri Ratas selgitas, mis on menetlusse komistuskive toonud. Veel väljendas ta ootust kuulda kirikute seisukohta selles küsimuses. EKNi juhatus nimetas, et ei ole veel seda arutanud ega liikmeskirikutele nõukogu seisukohta väljendavat sõnumit väljastanud.   

Puudutati ka teise lugemise läbinud järgmise aasta riigieelarve eelnõu. Peaminister kinnitas, et riigi toetus kirikutele jääb. 

Liina Raudvassar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)