Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Peaminister sai Eesti Piibliseltsilt kingiks Piibli

30.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Peaminister Jüri Ratasega (keskel, käes Piibel) kohtusid piiskop Tiit Salumäe (paremal) ja Jaan Bärenson.
Eesti Piibliselts

22. mail kohtusid Eesti Piibliseltsi esimees Tiit Salumäe ja peasekretär Jaan Bärenson peaminister Jüri Ratasega (fotol).

Jaan Bärensoni sõnul on presidendile ja peaministrile Piibli kinkimine piibliseltsile aastatega pärast Eesti taasiseseisvumist juba traditsiooniks saanud. Ta selgitab, et lisaks Piiblile anti peaminister Ratasele üle ka piibliseltsi ajalugu käsitlev dokumentaalfilm.
Kohtumisel räägiti piibliseltsi ajaloost ja tutvustati tänaseid tegemisi. Seltsi esindajad tänasid abi eest uue piiblitõlke ettevalmistamisel. Piibliseltsi ja Eesti Kirikute Nõukogu ühistoimkond on valmis saanud uue piiblitõlkeprojekti põhiprintsiibid ja esialgse kava. Koosviibimisel juhiti tähelepanu Vello Salo üleskutsele, et lähenev eestikeelse Piibli 300. aastapäev innustaks meid tõlkima Piiblit järgmise põlvkonna jaoks tänapäevasesse eesti keelde.
Kõne all oli veel hõimurahvaste projekt ja eestlaste vajadused diasporaas, nii läänes kui idas. Eriti vajavad abi meie idas elavad hõimlased, toonitasid piibliseltsi esindajad valitsusjuhile antud ülevaates. Ülem-Suetuk Venemaal on sama oluline kui Toronto Kanadas, rõhutas Tiit Salumäe. Eesti Piibliselts on kaasa aidanud väliseestlaste seas tehtavale tööle nii idas kui läänes.
Eesti Kirik

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)