Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Peamine on inimestega suhelda

03.11.2021 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Nii ütleb aasta 2020 lastetöö tegijaks valitud Ave Mølster (fotol).

Laste- ja Noorsootööühenduse tunnustus tuli meeldiva üllatusena, ütleb kümme aastat Saku koguduses pühapäevakooliõpetaja tööd teinud ja beebidele mõeldud lauluringi vedanud Ave Mølster. Beebilauluringiga alustas ta aga juba Mustamäe koguduses ja oma kogemusele tuginedes kinnitab, et äärmiselt oluline on selles töös suhelda lastevanematega. Siis jõuavad ka lapsed kiriku juurde. 

Ave ja tema misjonärist abikaasa Magne Mølsteri, kes õpetajana Saku kogudust teenib, kolm last – vanuses neli, kuus ja kümme aastat – on üles kasvanud lastekirikus, kinnitab Ave naljanoodiga hääles.

Tema töö lastega on aga pikemaaegne, saanud alguse Norrast, kus tegi lastega näiteks ka minigospelit. Seal õppis ta juhendama beebilaulu, mis Norras on populaarne. Aeg-ajalt osaleb Ave LNÜ pakutavatel koolitustel, aga Lääne-Harju praostkonnas on ka oma pühapäevakooli õpetajate grupp. Ta sõnab, et suhtlemine teiste lastetöötegijatega inspireerib ja julgustab.

Saku koguduse kodulehe kaudu jõuab Youtube’i kanalile üles laetud videoklippideni, kust näeb nii lastekiriku salvestusi, aga ka toreda pühapäevakooli materjali maailma loomisest, kus Ave kasutab flanellograafi. Ta sõnab, et tööks lastega peab ka ise uusi asju välja mõtlema. Aga ka õpetajaid koolitama, et koguduses oleks tugev meeskond. Ka kutsub ta endale appi pühapäevakoolist välja kasvanud lapsi, kes saaksid turvaliselt tema kõrval kogudusetöösse kasvada. 

Rita Puidet 

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)