Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pauluse lastehoid on kümneaastane

13.01.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Pauluse lastehoiu Miika rühm hommikuringi pidamas. Erakogu.

Kolmekuningapäeval tähistas Tartu Pauluse koguduse kristlikku maailmavaadet kandev lastehoid kümnendat sünnipäeva.

„Sünnipäevapidu sai alguse jumalateenistusega kirikus, kust edasi suundusime omatehtud torti sööma. Meenutasime koos neid toredaid aastaid ja aegu, mis on nii kiirelt mööda tuhisenud,“ edastab kõik kümme aastat lastehoidu juhtinud koordinaator Stella-Mary Pahmar.

Pahmar tõstab lastehoiu puhul esile, et oma väiksuse tõttu toimitakse ühtse perena, mis võimaldab kasvatajal iga lapsega individuaalselt tegeleda ning tema ealistest iseärasustest lähtuda. Reklaami enam tegema ei pea, head sõnumid liiguvad suust suhu ja lapsed peavad ka järjekorras kohta ootama.

„Olen rahul, et mind ümbritsevad igapäevaselt südamlikud ja toredad kolleegid. Inimesed on meie hoius kõige suurem väärtus. Kõik töötajad on olnud pühendunud, usaldusväärsed ja üksteist toetavad. Arvan, et just tänu ühistele kristlikele väärtushinnangutele ja koostööle on meie kollektiiv olnud algusest peale väga ühtne ja hästi toimiv,“ sõnab Stella-Mary Pahmar, lisades tulevikku vaadates, et soovitakse lastehoiust lasteaiaks areneda. Tartu Pauluse kiriku tiibhoone kolmandal korrusel avarates ruumides tegutseb lastehoiu kolm rühma: Joona, Miika ja Luuka. Ehkki pandeemia ajal käib kohal vähem lapsi kui tavapäraselt, on neid nimekirjas 34 ja nendega tegelevad seitse kasvatajat. Lisaks on ametis muu toetav personal nagu koordinaator, kokk, muusikaõpetaja, raamatupidaja ja koristaja.

Kätlin Liimets

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)