Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pauluse kogudus valis õpetaja

16.11.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Tartu Pauluse koguduse uus õpetaja on Kristjan Luhamets. Heldur Kajaste

Isadepäeval kogunes Tartu Pauluse koguduse nõukogu valima endale õpetajat. Valituks osutus õpetaja Kristjan Luhamets.

Kandideerimiseks olid peapiiskopilt loa saanud senini kogudust abiõpetajana teeninud Kristjan Luhamets ning kogudusest välja kasvanud ja seal tänini Taizé lauludega palvusi pidav Andrus Mõttus. Viimane on Kambja koguduse vaimulik ja Tartu kutsehariduskeskuse direktor.
Koguduse juhatuse esimees Olev Põld ütles Eesti Kirikule, et mõlemad on kenad inimesed ja tasavägised kandidaadid. Mõlemad on kolmekümnest inimesest koosnevale nõukogule end tutvustanud, kuigi ega nad tutvustamist vajagi. Pigem huvitasid inimesi kandidaatide edasised plaanid, mis on seotud koguduse teenimisega.
Kristjan Luhamets on abiõpetajana kogudust teeninud alates aastast 2009 ja oli Andrus Mõttuse eelkäija Kambjas aastatel 2006–2011, mil Mõttus diakonina ametisse asus.
Preestriks on Luhamets ordineeritud 15. augustil 2006 ja Mõttus 15. juulil 2012.
Kogudusetöös on Kristjan lubanud kasutada oma isa, piiskop Joel Luhametsa abi. Andrus aga on lubanud juhul, kui ta valituks osutub, anda koguduse otsustada, kas ta peaks loobuma kutsehariduskeskuse direktori kohast.
Õpetajat valima kogunes 29 nõukogu liiget, koosolekut juhatas praost Ants Tooming. Õpetaja Mõttus sai 8 häält, 21 häälega ostus valituks Kristjan Luhamets, kes asub ametisse järgmise aasta märtsis. Senine õpetaja piiskop Joel Luhamets on lubanud koguduse teenimisel jätkuvalt abiks olla.
Õpetaja Kristjan Luhamets, kel vanust 36 aastat, on Tartu suurimale kogudusele usalduse eest tänulik ja rõõmustab tema hoolde usaldatud inimeste üle.
Rita Puidet

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)