Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pauluse kogudus juhendab oma kirikulisi

18.01.2023 | | Rubriik: Kirikuelu

Ülevaate sellest, mida tehakse pühapäeviti kell 10 Tartu Pauluse kirikus, pakub koguduse õpetaja koostatud raamatuke, andes kirikusse jõudjale head toetust teenistusest osavõtmiseks.

Igal pühapäeval kell 10 kogunevad sajad inimesed Tartu Pauluse kirikusse. Miks nad sinna tulevad? Mida seal teevad? Millistest osadest koosneb jumalateenistus? Millal on õige aeg istuda või seista? Kuidas ma aru saan, millist laulu järgmisena lauldakse?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele annab vastuse 36-leheküljeline brošüür pealkirjaga „Jumalateenistus“. Novembris 2022 lugejate ette jõudnud trükis on mõeldud Tartu Pauluse koguduse liikmetele ja leerilastele. Eesmärk on toetada jumalateenistusel osalemist ning aidata kirikulisel mõista pühapäevasel peajumalateenistusel toimuvat.

Põhjuse jumalateenistusest kirjutamiseks andsid ühelt poolt koguduse liikmed, kes palusid vaimulikul selgitada, mida üks või teine asi tähendab, teisalt oli niisugusest ülevaatlikust materjalist puudus leeritöös. Tulemuseks on lihtne ja lühike ülevaade, mis leidis Pauluse koguduses sooja vastuvõttu.

Liturgika on loomulikult palju laiem ja mitmekesisem. See on ajaloos palju muutunud ja praegugi varieerub laias ulatuses. Lisaks on nii kogudustel kui vaimulikel igaühel oma väike eripära. Kõnealune brošüür ei püüagi kirjeldada kõike, vaid keskendub ühele kogudusele ja üksnes käesoleval ajahetkel just selle koguduse õpetaja silme läbi. Kas brošüür võiks sobida kasutamiseks ka teistes EELK kogudustes, jäägu iga vaimuliku enda otsustada.

Kristjan Luhamets,

Tartu Pauluse koguduse õpetaja

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)