Esileht » Uudis » Uudised »

Pastoraalseminaris uued õppurid

20.09.2017 | | Rubriik: Uudised

Usuteaduse instituudi pastoraalseminari juhataja assistendi Liina Sandri kinnitusel hindab kirik tänavust pastoraalseminari vastuvõttu edukaks. Seda tunnistas ka peapiiskop Urmas Viilma, kes pärast 11. ja 12. septembril toimunud pro venia concionandi eksamit tänas eksamikomisjoni juhatajat assessor praost Marko Tiitust ja eksamikomisjoni teisi liikmeid ning väljendas oma rõõmu heade kandidaatide üle.
Preestriameti kandidaadid olid eksamitules kahel päeval. Esimesel päeval kontrolliti kandidaatide üldteoloogilisi teadmisi ning teisel päeval hinnati suulise vestluse käigus nende kutsesobivust preestriametiks. Eksami sooritasid ja preestrikoolitusele võeti vastu Kristo Hüdsi, Timo Švedko ja diakon Siimon Haamer.
11. septembril toimunud eksamiga tunnistati pastoraalseminari diakonikoolitusele sobivaks Valdek Hang Rakvere Kolm­ainu kogudusest, Meelis Holsting Tallinna Toompea Kaarli kogudusest, Tanel Meiel ja Nevil Reinfeldt Sangaste kogudusest ning Ülle Reimann Mustamäe kogudusest.
Liina Sandri sõnul on kõigil tänavustel seminaristidel võimalus saada endale vaimulik juhendaja ehk mentor, ent see protsess seisab veel ees ning praegu ei saa nimesid ütelda. Ta toonitab, et esmakordselt õpivad diakoni- ja preestriametiks valmistujad sügissemestril üheskoos.
Diakoni kutse valinutel tuleb teha diakonieksam ning preestriks ehk õpetajaks valmistujad jätkavad õpinguid kevadsemestril, nende edukas lõpetamine on pro ministerio eksamile kutsumise eelduseks.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)