Esileht » Uudis » Uudised »

Pastoraalseminaris alustas uus kursus

09.10.2019 | | Rubriik: Uudised
preestriametikandidaadid

Pastoraalseminari juhataja emeriitpiiskop Einar Soone (paremalt), juhataja assistent Liina Sander, preestriameti kandidaadid Katri Aaslav-Tepandi, Ariel Süvari ja Annely Neame. Erakogu

30. septembril alustas pastoraalseminar taas tööd uue grupiga. Esimesed neli sessiooni õpivad tulevased diakonid ja preestrid koos, seejärel jätkub õpe eraldi.

Esimene õppenädal on möödas. Oma muljeid jagab Eesti Kirikule seminarist Katri Aaslav-Tepandi: „Väga inspireeriv ja julgustav õhkkond on. See koolitus esitab meile selgeid küsimusi: kuhu me läheme teenima, mis on praeguse ajastu väljakutsed, kes on need inimesed, keda teenime, mida nad vajavad ja mis on need vahendid, mida saame kasutada. Ja tuletab meelde, et see kõik on jumalariigi töö, kus Tema juhib meid. Toimub enda ideede läbikatsumine ja teiste kuulamine. Kursusel valitsev sünergia on väga tähtis.“
3. septembril kirikuvalitsuse ees toimunud diakonivestlusel võeti kursusele kuus diakoniameti kandidaati: Ulvar Kullerkupp, René Paats, Kristjan Paju, Indrek ja Signe Salumets ning Tia Vene. Viimane saab ühineda 2020. aasta grupiga, kui on vajalikud eeldusained läbinud. Diakoniks koolitatavatega liitub sel aastal Igor Gräzin, kes võeti vastu möödunud aastal, ent seoses teiste kohustustega ei saanud mullu kursusele kohe tulla.
Kolm nädalat hiljem ehk 25.–26. septembrini toimunud pro venia concionandi ehk preestriameti kandidaadiks saamise eksami tulemusena pääsesid preestrikoolitusele Katri Aaslav-Tepandi ja Annely Neame. Ariel Süvari tegi eksami eelmisel aastal, ent kuna kursust mullu ei avatud, siis ühineb 2019. aasta grupiga.
Kuna 11. septembri Eesti Kirikus kirjutasime diakonikandidaatidest, siis nüüd tutvustame preestriameti kandidaate. 6. jaanuaril 2015 Tallinna Jaani koguduse diakoniks ordineeritud preestriameti kandidaat Annely Neame (49) on lisaks koguduse teenimisele ka konsistooriumi projektihaldur. Ristiti 1973. aastal Tapa koguduses ja konfirmeeriti 1988 Tallinna Jaani koguduses, mille liige on tänini.
Õppis Tamsalu keskkoolis ja 2012–2014 usuteaduse instituudis. Omab inglise ning prantsuse keele õpetaja ja tõlgi ning suure köögi koka kvalifikatsiooni. Tegutseb abipolitseinikuna. Vikaariaasta praktikat teeb Tallinna Jaani koguduses ja loodavas Lasnamäe Markuse koguduses. On abielus ja kahe lapse ema.
Põhja-Eesti regionaalhaiglas hingehoidjana töötav Katri Aaslav-Tepandi (54) on ristitud ja konfirmeeritud Kaarli koguduses ja koos abikaasa ning pojaga Tallinna Jaani koguduse liige. Tepandi haridustee on mitmekesine. Ise soovib ta esile tõsta õpinguid Tartu ülikooli arstiteaduskonnas (1983–1985), Tallinna konservatooriumi lavakunstikateedris (näitleja ja lavastaja) ja Tallinna ülikooli kunstide instituudis, kus kaitses doktoritöö (2008). Teoloogiline haridus pärineb usuteaduse instituudist (2012–2019). On ajakirja Kirik ja Teoloogia toimetuskolleegiumi liige. Praktikat teeb Nõmme Rahu koguduses ja Põhja-Eesti regionaalhaiglas.
Kolmas preestriameti kandidaat Ariel Süvari (41) on ristitud Haljala kirikus 1978 ja konfirmeeritud samas 1992, samuti Tallina Jaani koguduse liige. Lõpetas 2011 Tartu ülikooli usuteaduskonna bakalaureusekraadiga ja 2018. aastal usuteaduse instituudis magistriõpingud. 2001–2005 oli Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühenduse peasekretär. Tegutsenud ja töötab siiani aeg-ajalt ehitusettevõtjana. On abielus, kolme lapse isa. Praktikat teeb Harkujärve koguduses.
Kätlin Liimets

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)