Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Pastoraalseminar kutsub kokku oma seniseid vilistlasi

16.10.2013 | | Rubriik: Teated

Oktoobri alguses lõppes vastuvõtt pastoraalseminari preestrikoolitusele. Esitatud dokumentidest selgus, et kõigil koolitusele tulla soovijatel on pooleli teoloogia magistrantuur. Kuivõrd magistriõpingute lõpetamine ja samaaegne õppimine pastoraalseminaris võib kujuneda problemaatiliseks, otsustati tänavu preestrikoolituse rühma mitte avada. Jumala armust toimub järgmine vastuvõtt pastoraalseminari preestrikoolitusele suvel 2014.

Pastoraalseminar plaanib käesolevat õppeaastat kasutada eelkõige oma varasemate õppijate, tänaste EELK vaimulike taaskogumiseks ja täiendkoolitamiseks, et pakkuda vilistlastele nii loenguid kui ka  refleksiooni võimalust kiriklikuks teenimiseks ja vaimulikuks kasvamiseks. See võiks omakorda anda väärtusliku sisendi pastoraalseminari töö edasiseks korraldamiseks ning laiemas mõttes vaimuliku hariduse arendamisele kirikus.
Pastoraalseminari lõpetanud vaimulikega võetakse lähiajal ühendust, et leppida kokku koolituse üksikasjad – loengute teemad, kokkusaamise ajad ja kohad. Taaskohtumistega on plaanis alustada novembris. Usume ja palume, et selline ettevõtmine võiks olla ka  vaimulikkonna omavahelise osaduse ja ühtsuse tugevdamise teenistuses.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)